Po 11 latach Polonia Chodzież zdobyła strefowy Puchar Polski

Wielkie szaleństwo na stadionie w Chodzieży

W czwartek 11 listopada w Chodzieży w Narodowe Święto Niepodległości odbył się finał strefowy Pucharu Polski pomiędzy Polonią Chodzież, a Pogoń Łobżenica.

Wyjątkowe spotkanie, wyjątkowa oprawa, bęben, tuba i sporo kibiców, bo na stadion chodzieskiej Polonii przyszło ponad 700 sympatyków piłki nożnej.

Dla Polonii spotkanie zaczęło się fatalnie w 9 i 20’ goście strzelili bramki na 0:2, ale w 28’ Oskar Machowski zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy.

W 36 minucie goście strzelili trzecią bramkę na 1:3, w 41’ Polonia znowu odpowiedziała golem Daniela Chmielnickiego na 2:3.

Po przerwie jeszcze większe emocje w 51 minucie Wiktor Moskali z Polonii zdobył wyrównującego gola na 3:3. Jedni i drudzy nie odpuszczali, ostra walka, ataki i kontrataki, aż w 75 minucie Adam Urbański strzelił z główki czwartą bramkę dla Polonii i jak się później okazało zwycięską.

Po ostatnim gwizdku pani sędziny na stadionie wybuchła euforia. Ławka rezerwowych ruszyła na płytę boiska, aby cieszyć się ze zwycięstwa oczywiście z szalejącymi z radości kibicami.

Po meczu burmistrzowie Piotr Łosoś i Jacek Gursz wręczyli medale zawodnikowm, a puchar wręczył wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu Adam Luboński i oczywiście rozpoczęło się wielkie świętowanie zawodników i kibiców.

Najlepszemu zawodnikowi Oskarowi Machowskiemu wręczono dodatkową statuetkę.

Polonia po 11 latach ponownie zdobyła strefowy Puchar Polski, zawodnikom i trenerom podziękował burmistrz Jacek Gursz i sponsorzy.