Pływacy z UKS Delfinek nie odpuszczają (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
W Aix en Provence we Francji odbyła się III Runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w klasyfikacji generalnej klubów chodzieski Delfinek uplasował się na 4 pozycji.

W dniach 20-21 kwietnia 2019 roku w Aix en Provence we Francji odbyła się III Runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło 70 klubów z kilkunastu krajów, w tym 12 juniorów z UKS Delfinek Chodzież. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a podczas dwóch dni zmagań chodziescy finswimmerzy wypadli bardzo dobrze.
Medale brązowe zdobyli Kamil Pietras w juniorach na dystansie 800 m powierzchni z nowy rekordem życiowym i Klubu oraz Natalia Bartczak na 50 m po powierzchni w kategorii juniorek. Udane starty także odnotowała Sylwana Piechocka, która na dystansie 50 m pod wodą zajęła wysokie 4 miejsce podobnie jak na 100 m pod wodą, a 10 miejsce zajęła Maja Czarnolewska. Wśród chłopców na 100 m pod wodą Oskar Kasprowicz zajął 4 miejsce, a Adam Sałata przypłynął na 5 pozycji. Kolejne dobre starty na 50m bf odnotowały juniorki - 6 m. Inez Jesiołowska, 7m. Marta Humerczyk.

Na zakończenie III rundy Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach we Francji nasze sztafety juniorskie na 4x100 m po powierzchni zarówno dziewcząt (Jesiołowska, Czarnolewska, Bartczak, Piechocka) jak i chłopców (Jesiołowski, Kasprowicz, Grabowski, Sałata) zdobyły srebrne medale.

Zwieńczeniem dwudniowych zmagań była wygrana chodzieskiego Delfinka w klasyfikacji generalnej dziewcząt, a także klasyfikacji chłopców! W klasyfikacji generalnej klubów chodzieski Delfinek uplasował się na 4 pozycji spośród wszystkich.

Wylot na tę rundę Pucharu Świata był możliwy dzięki środkom z dotacji Urzędu Miejskiego w Chodzieży oraz dzięki sponsorom takim jak Centrum Ceramiki i Technologii Kepka Group z Budzynia Pana Dariusza Kępki, Kopalni Kruszyw Państwa Wiśniewskich, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Chodzieży, Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży, Przedsiębiorstwu Peberol, Hucie Ardagh Glass z Ujścia, Firmie Miel-Pol z Chodzieży, Firmie Budowlanej Szajowski. Bez okazanego wsparcia start naszych utalentowanych zawodników nie doszedłby w ogóle do skutku. Bardzo serdecznie dziękujemy! Wyniki uzyskane na najwyższych rangą klubowych zawodach na świecie są dowodem na to, że warto inwestować w naszych pływaków.

Młodzi pływacy mieli okazję także zwiedzić Aix en Provence, zamek Baux de Provence, Marsylię, Cassis, Cannes, St. Tropez, Księstwo Monaco z przepięknym Oceanarium oraz Przełom Verdon i na długo wyjazd zostanie w ich pamięci.

Dziękujemy za transport na lotnisko Miłoszowi Pietrasowi, Adamowi Piechockiemu oraz Opelwynajem.pl