Pływacy UKS ,,Delfinek" wygrali II rundę Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie [GALERIA ZDJĘĆ]

Bożena Wolska
Pływacy z Chodzieży zdobyli 73 medale w Kościerzynie.
Pływacy z Chodzieży zdobyli 73 medale w Kościerzynie. Maciej Wajer - kościerzyn.naszemiasto.pl
Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie. Zawody wygrali chodziescy pływacy reprezentujący UKS ,,Delfinek".

Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie. Zawody wygrali chodziescy pływacy reprezentujący UKS ,,Delfinek". Zawody odbywały się na kościerskiego pływalni, a ich organizatorem był klub UKS Wodniacy Garczyn. O tytuł najlepszych pływaków walczyli zawodnicy z 16 polskich klubów takich jak: Delfinek Chodzież, UKS Błyskawica SP 39 Gdynia, GKP Neptun Gdańsk, KS Nautilus Jastrzębie, OSN Amfiprion Olecko, UKS Delfin Jastarnia, Delfin Władysławowo, MTP Kormoran Olsztyn, UKS Wodniacy Garczyn, Laguna 24 Toruń, Manta Kościerzyna, Rekin Wrocław, Tryton Olecko, CityZen Poznań, Aurus Warszawa, Meduza Toruń. Rywalizacja była bardzo emocjonująca.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła ekipa UKS Delfinek SP 1 Chodzież, która łącznie wywalczyła 73 medale. Drugie miejsce przypadło OSN Amfiprion Olecko, a trzecie KS Nautilus Jastrzębie. Kościerska Manta uplasowała się na siódmym miejscu, a UKS Wodniacy Garczyn na dziesiątym.