Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pirat drogowy zatrzymany w Margoninie. Prawo jazdy miał prawie nowe

Dariusz Olejniczak
Dariusz Olejniczak
KPP w Chodzieży
Młody mężczyzna nie nacieszył się zbyt długo swoim prawem jazdy. Zdecydowanie zbyt mocno przycisnął pedał gazu, jadąc przez Margonin. Teraz nie będzie mógł prowadzić przez 3 miesiące.

Policjanci ruchu drogowego z chodzieskiej Policji zatrzymali 22-letniego kierowcę VW Polo, który w terenie zabudowanym - w Margoninie - przekroczył dozwoloną prędkość o 51km/h. Nie miał zbyt wielkiego stażu za kierownicą, gdyż uprawnienia do jazdy uzyskał zaledwie dwa miesiące wcześniej.

- Młody kierowca, który dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym, będzie miał czas na refleksję i przypomnienie sobie przepisów ruchu drogowego. Na trzy miesiące pożegnał się bowiem z uprawnieniami do kierowania - poinformowała nas Karolina Smardz-Dymek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. - Za popełnione wykroczenie ukarany został także mandatem oraz 10 punktami. Kierowca poruszał się z prędkością 101 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Asp. Karolina Smardz-Dymek powiedziała nam też, że w naszym regionie na szczęście nie odnotowuje się zbyt wielu przypadków tak mocnego przekraczania dozwolonej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym.
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” to akcja informacyjno-edukacyjna skierowana zarówno do kierowców, jak i pieszych, prowadzona właśnie przez policję. Chodziescy funkcjonariusze przypominają, że telefon w dłoni kierowcy to już spore niebezpieczeństwo, bowiem jego używanie powoduje spowolnione reakcje na to, co dzieje się w ruchu drogowym, wiąże się z podejmowaniem ryzykownych i gwałtownych decyzji i nie tylko. Telefon komórkowy w dłoni pieszego to także spore ryzyko. Rozmowa telefoniczna rozprasza i tym samym zmniejsza naszą świadomość tego, co dzieje się wokół.

O tym, a także o innych aspektach związanych z bezpieczeństwem na drodze rozmawiają policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych. Wskazują oni na potrzebę obserwacji drogi i jej otoczenia, zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, zmniejszenia prędkości, by nie narazić pieszych na niebezpieczeństwo, wreszcie, ustępowania pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Policjanci rozmawiają także z pieszymi, bo oni także nie pozostają bez winy. Niechronionym uczestnikom dróg przypominają o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drodze, nieostrożnym wejściem na przejście bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd, korzystaniem z telefonów podczas przekraczania drogi, czy przebieganiem przez jezdnię.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto