Piłka: Remis Sokoła Szamocin, Korona Stróżewo pnie się w górę

MH, współpraca ANK
sxc.hu
Po sobotnim meczu, Korona Stróżewo dogoniła w klasyfikacji ligi okręgowej drużynę Sokoła Szamocin. IV-ligowe Polonia Chodzież i Leśnik Margonin poniosły porażki na wyjeździe

Większość drużyn z powiatu chodzieskiego sprawiła w sobotę 14 kwietnia zawód swoim kibicom. IV-ligowa Polonia Infrabet Chodzież, która nie ma ostatnio najlepszej passy, tym razem uległa Pogoni Lwówek. Przeciwnicy chodzieskiego zespołu do przerwy mieli przewagę na boisku i prowadzili 1:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 na niekorzyść Polonii, a jeden z piłkarzy naszej drużyny - Roman Kaczorowski - opuścił boisko z kontuzją.

Wśród zespołów IV ligi, szczęścia nie miał również Leśnik Margonin, który w meczu z Gromem Plewiska powtórzył niekorzystny rezultat z Lubonia i przegrał 0:5. Z kolei w okręgówce, porażkę odnotował zespół WKS Iskra Wyszyny, pokonany 4:2 przez Sokoła Damasławek.

Nieco lepiej poradził sobie występujący w lidze okręgowej Sokół Szamocin, którego mecz z Unią Ujście zakończył się bezbramkowym remisem. Dodajmy, że w klasyfikacji punktowej, szamocińską drużynę dogoniła aktualnie Korona Stróżewo, która w sobotę pokonała 3:1 reprezentację Nielby II Wągrowiec.

Sobotni mecz w Stróżewie był bardzo zacięty, bowiem zarówno gospodarze jak i goście aspirowali do awansu. Pierwsza bramka, której autorem był Krzysztof Troczyński, padła już w pierwszej minucie spotkania. Do przerwy Koronie udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę, dzięki czemu zespół objął prowadzenie 2:1. Ostateczny rezultat ustalił ponownie Krzysztof Troczyński, zaś wynik cieszy tym bardziej, że piłkarze ze Stróżewa grali w osłabieniu po tym jak jeden z ich zawodników otrzymał czerwoną kartkę.

Fani występującego w A klasie Leśnika II Margonin nie mają natomiast powodów do zadowolenia. Zawodnicy z Margonina przegrali bowiem 3:1 z Polonią Jastrowie. W niedzielę 15 kwietnia, z przeciwnikiem zmierzy się natomiast grający w I grupie BKS Kłos Budzyń. O zwycięstwo, budzyńska drużyna będzie walczyć z notowanym nieco wyżej Huraganem Młynkowo.

Chodzież.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (67) 281 24 67