Piłka: Korona Stróżewo liderem okręgówki po wygranej 3:2 z Unią Ujście

MH, ANK
archiwum
Po sobotniej wygranej 3:2 z Unią Ujście, Korona Stróżewo jest już samodzielnym liderem ligi okręgowej. Zawód sprawili za to IV-ligowcy: Leśnik Margonin przegrał z Pogonią Lwówek, a Polonia Chodzież - ze Zjednoczonymi Trzemeszno.

Po serii ostatnich zwycięstw, niewiele dzieliło Koronę Stróżewo od zostania samodzielnym liderem ligi okręgowej. Wczoraj drużyna Piotra Jankowskiego przypieczętowała swoją dominację, pokonując na wyjeździe 3:2 zespół Unii Ujście. Pierwszy gol dla Korony padł w 24 minucie meczu, ale dokładnie w 45 minucie Ujście wyrównało wynik na 1:1. Druga połowa rozpoczęła się więc remisem, ale po kolejnym celnym strzale przeciwnika i dwóch golach Mateusza Barełkowskiego, ostatecznie to piłkarze ze Stróżewa zeszli z boiska jako zwycięzcy.

Zawód sprawiły za to kibicom inne drużyny, rozgrywające swoje spotkania w miniony weekend. Występujący w lidze okręgowej Sokół Szamocin zremisował co prawda 0:0 z GLKS Wysoka, ale już grająca w tej samej klasie Iskra Wyszyny przegrała aż 0:5 TP Polonią Piła. Nie najlepiej potoczyło się również spotkanie IV-ligowego Leśnika Margonin z Pogonią Lwówek. Po utracie bramki w 60. minucie spotkania, drużyna Leśnika zanotowała porażkę 0:1.

W najgorszej sytuacji znajduje się jednak Polonia Chodzież, której spadek w tej chwili wydaje się już niemal pewny. Sobotnie spotkanie ze Zjednoczonymi Trzemeszno, będące dla Polonii swego rodzaju "meczem o życie", zakończyło się niestety przegraną chodzieskiej drużyny 2:3. Mimo skutecznych strzałów kapitana Marka Trzebnego i obrońcy Rafała Skiby, ostatecznie to goście okazali się silniejsi. Decydująca okazała się bramka w 55 minucie, po której polonistom nie udało się już odrobić straty.

Chodzież.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (67) 281 24 67

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani