Pierwsze zwycięstwo Polonii Chodzież w nowym sezonie

Miłosz Polcyn, Mikołaj Siatkowski, Karol Herman, Kuba Szołdra, Adam Urbański, Jakub Zbieralski, Kamil Zalewski, Wiktor Moskalik i Oskar Machowski z Polonii Chodzież Piotr Ślęzak
Dwie bramki debiutujących zawodników

W sobotę 21 sierpnia drużyny piłkarskie rozpoczęły nowy sezon piłkarski.

Polonia Chodzież grająca w V lidze podejmowała TP Winogrady. Na początku spotkania minutą ciszy uczono pamięć niedawno zmarłego śp. Stefana Kulwasa wieloletniego bramkarza Polonii z lat 50 i 60.

Polonia od samego początku intensywnie atakowała, ale dopiero w 38 minucie fantastyczną akcję rozpoczął Oskar Machowski, który oddał mocny strzał na bramkę gości jednak bramkarz ją wybił, szybko dobił Jakub Zbieralski, ale bramkarz także wybił. Na szczęście blisko był Kuba Szołdra, który strzelił pierwszego gola w tym sezonie dla Polonii.

Kuba Szołdra zagrał pierwszy mecz w Polonii, a wcześniej całą dotychczasową karierę grał w Sokole Szamocin.
Po przerwie w 47 minucie dobra akcja Kuby Szołdry, ale strzał obroniony przez bramkarza gości. W 56 minucie brutalny faul na zawodniku Polonii i żółtą kartka dla zawodnika gości.
W 55 minucie goście z akcji zdobyli honorowego gola na 1:1.

W 72 minucie Poloniści wykonali rzut wolny i po kilku strzałach po ziemi piłka wpadła drugi raz do bramki gości, zdobywcą bramki okazał się Mikołaj Siatkowski, także debiutującego w Polonii. Bardzo dobry mecz zagrał Wiktor Moskali, który przeprowadził kilkanaście ciekawych akcji pod bramką gości.
Końcówka meczu była po obu stronach dość brutalna posypały się żółte kartki. Polonia -TP Winogrady 2:1.

Mecz obejrzało 226 kibiców, którzy byli profesjonalnie informowani przez spikera Kamila Federkiewicza wraz z jego zespołem.

Sergiusz Grabowski trener Polonii: W tym sezonie będzie najważniejsze punktowanie w każdym meczu i podnoszenie jakości gry w każdym aspekcie, ponieważ liga będzie bardzo wymagająca i potrzebne będzie każde wsparcie zespołu. Dlatego są to bardzo cenne punkty i jak najbardziej zasłużone dla nas.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?