Pierwsze punkty Polonii Chodzież w IV lidze.

Polonia Chodzie po meczu zdobyła pierwsze punkty w IV lidze pokonując Jarotę Jarocin. Mecz był bardzo zacięty, dużo bramek i ostateczne zwycięstwo.

W upalny wtorek 15 sierpnia wieczorem Polonia Chodzież podejmowała w Margoninie Jarotę Jarocin, wygrywając po zaciętym meczu 3:2. Wcześniej dwa pierwsze mecze to były kompletne porażki Polonii.

Goście prowadzili już w 22 minucie, po piękniej bramce z 30 metra, ale w 39 minucie sytuacja się zmieniła po brawurowej akcji Jakuba Zbieralskiego, który podał do Ibrahima Appiah, a ten zdobył wyrównującą bramkę dla Polonii na 1:1. Goście jednak w 42 minucie zdobyli kolejną bramkę na 1:2 z karnego po faulu

33 stopnie ciepła wymuszały częste przerwy na napicie się wody, Polonia przegrywała, ale doping kibiców i ogólna presja wymuszały bardziej intensywną grę co przyniosło oczekiwany efekt.

W 49 minucie fenomenalną akcję przeprowadził Jakub Zbieralski i bliska zdobył drugą bramkę dla Polonii na 2:2. Bardzo efektywnym wyskokiem i strzałem z przewrotki popisał się Daniel Zapała Chmielnicki, co prawda piłka nie wpadła do bramki, ale widok był piękny.

Pod koniec meczu był jeszcze gol samobójczy bramkarza Jaroty i tym samym Polonia wygrała pierwszy mecz w IV lidze 3:2, który obejrzało 352 kibiców.
W sobotę 12 sierpnia Polonia przegrała w Kościanie 2:0, kończąc mecz w 8.

Sergiusz Grabowski trener Polonii:

Mamy zwycięstwo i wywalczone zwycieztwo gdzie odrabialiśmy dwa razy wynik by na sam koniec wygrać mecz I brawa za to że potrafimy walczyć z wiarą co daje efekty.
Tak będzie wyglądała liga w każdym meczu I trzeba szukać optymalnych rozwiązań gdzie każdy musi już być na to gotowy na ciężka prace