Patriotyczny projekt szkoły w Budzyniu: Dni, o których należy pamiętać - święta majowe

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Projekt w Szkole Podstawowej w Budzyniu - Majowe Święta - pozwolił uczniom lepiej zrozumieć znaczenie obchodzonych na początku maja świąt państwowych

Maj to szczególny miesiąc w historii Polski, gdyż w pierwszych jego dniach obchodzone są trzy ważne święta: 1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi i 3 Maja – uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W celu uczczenia tych świąt, uczniowie klasy II A i II B, w czasie nauki zdalnej w domu, wzięli udział w projekcie „MAJOWE ŚWIĘTA”. W ramach projektu dzieci powtórzyły i poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą znaczenia świąt państwowych, historii Polski, a także patriotyzmu i bycia patriotą. Uczniowie wyszukiwali i oglądali filmy edukacyjne oraz prezentacje o tematyce patriotycznej, rozwiązywali łamigłówki, śpiewali piosenki, tworzyli - w programie Paint symbole narodowe, a także wykonali swoją flagę Polski. W realizację projektu edukacyjnego bardzo aktywnie włączyli się rodzice, którzy uwiecznili na zdjęciach prace dzieci, a także nagrywali filmiki ukazujące zmagania małych patriotów związane z wykonaniem flagi oraz udekorowaniem swojego domu.

Autorkami tekstu są Joanna Świergosz i Wioletta Stefańska.

Na zdjęciach można obejrzeć, jak Szkoła w Budzyniu uczciła w ubiegłym roku inne ważne święto - Narodowe Święto Niepodległości.

Patriotyczny projekt szkoły w Budzyniu: Dni, o których należ...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie