Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych w Budzyniu

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Dzieci zostały uroczyście przyjęte w poczet Czytelników

Dnia 17 maja 2022 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste „Pasowanie na Czytelnika” Biblioteki szkolnej i publicznej uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich.

I choć większość dzieci posiada już konto biblioteczne, to jednak oficjalne przyjęcie do grona Czytelników następuje w dniu pasowania, gdy uczniowie znają cały alfabet i gotowi są do samodzielnego czytania.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Zenon Nowicki – przewodniczący Rady Miasta, Dariusz Dudziak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Budzyniu, Kinga Buszkiewicz – wicedyrektor Szkoły, Małgorzata Słowińska – wicedyrektor Szkoły, Iwona Repczyńska – dyrektor Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka, Mariusz Ajchsztet – przewodniczący Komisji Kultury, Paweł Szafranek – przewodniczący Rady Rodziców oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie uczniów klas pierwszych.

Specjalnie na tę okazję aktor, Piotr Witoń wcielił się w postać Pana Kleksa, bohatera książki Jana Brzechwy i zabrał dzieci w fantastyczną przygodę. Następnie po wysłuchaniu kilku zdań na temat korzyści płynących z czytania książek pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie. Obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumienne wykonywać obowiązki czytelnika.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które będą im przypominać o tym wydarzeniu. Całość przeplatana była piosenkami w wykonaniu: Małgosi Janiszewskiej i Poli Lewandowskiej oraz wierszami, które recytowały: Zosia Jaskulska, Ania Nochowicz i Ola Walińska. Dla wszystkich, zarówno dla pierwszoklasistów, jak i ich wychowawców, rodziców i dziadków oraz nas bibliotekarzy, było to niezwykłe wydarzenie.

Źródło: BP Budzyń

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Będzie 14. emerytura. Kiedy wypłata?

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie