Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto dane statystyczne z naszego powiatu

BW
Sprawdzilismy ile osób było zameldowanych w naszych gminach oraz jaki był przyrost naturalny w naszym powiecie.

Według danych GUS, w październiku ubiegłego roku przyrost naturalny w Polsce był równy zeru. To i tak dużo lepiej niż w roku 2015, gdy jego wskaźnik miał wartość ujemną i wynosił -0,7. Zdaniem demografów statystyki jasno mówią o wzroście liczby urodzeń. Tylko w pierwszym półroczu 2016 r. w całym kraju na świat przyszło o 5 proc. więcej dzieci, niż w analogicznym okresie roku 2015.
Czy ten pozytywny trend można było zaobserwować również u nas?

Chodzież

W ubiegłym roku 18 tys. 442 osoby zameldowane były w Chodzieży na pobyt stały, a 476 osób - na pobyt czasowy. Łącznie daje to liczbę 18 918 mieszkańców - czyli mniej niż w roku 2015, gdy ludność Chodzieży liczyła 19 199 osób.
Chodzieski Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował w minionym roku 397 urodzeń - czyli nieznacznie mniej niż dwa lata temu, gdy urodziło się u nas 430 dzieci. Należy jednak podkreślić, że liczby te obejmują wszystkie noworodki jakie przyszły na świat na chodzieskim oddziale położniczym - a więc także dzieci nie będące mieszkańcami miasta, a nawet mieszkańcami powiatu.
Odnotowano 123 śluby. Liczba zgonów była natomiast najwyższa w ciągu ostatnich 5 lat - do naszego USC zgłoszono ich aż 505. I tu znów na taką, a nie inną statystykę wpływa czynnik, związany z służbą zdrowia. Mowa o oddziale paliatywnym, którego pacjentami są chorzy z całego województwa.

Gmina Chodzież

W gminie Chodzież 5861 osób zameldowanych było w ub.r. na pobyt stały; 134 osoby - na pobyt czasowy. Jak wynika ze statystyk, od kilku lat liczba mieszkańców systematycznie... rośnie. W 2015 roku wskaźnik przyrostu naturalnego był dodatni. Również roku 2016 odnotowano nieco więcej urodzeń (55) niż zgonów (53). W związek małżeński wstąpiły zaś 43 osoby.

Budzyń

W minionym roku Budzyń miał 8380 mieszkańców - mniej niż dwa lata temu. Jak wynika z danych GUS, z roku na rok w gminie coraz mniej jest nowych zameldowań na pobyt stały. Rodzi się za to więcej dzieci. W 2016 r. odnotowano 89 urodzeń, natomiast jeszcze w r. 2015 było ich 76. W ub.r. do budzyńskiego USC zgłoszono 71 zgonów. Związki małżeńskie zawarło 30 osób.

Szamocin

W 2015 r. miasto i gmina Sza-mocin miały (wg. danych GUS) 7553 mieszkańców - i była to liczba, utrzymująca się od kilku lat na względnie stałym poziomie. Jak jednak pokazał miniony rok - obywateli zaczyna przybywać. W końcówce grudnia zameldowanych na pobyt stały było 7481 osób, a tymczasowo - 131 osób. Na terenie samego Szamocina zamieszkiwało 4237 osób, a we wsiach 3244 osoby. Zgonów i urodzeń było po równo: 67. W związki małżeńskie wstąpiły natomiast aż 72 osoby.

Margonin

Dwa lata temu w gminie Mar-gonin więcej osób rodziło się, niż umierało. Rok temu tendencje były już odwrotne: na świat przyszło 59 osób, a zmarły 64 osoby. Liczba mieszkańców w ciągu dwóch ostatnich lat zmalała - z 6402 osób (dane Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2015) do 6309 osób (dane margonińskiego USC na koniec grudnia 2016). W minionym roku na terenie miasta i gminy odnotowano też stosunkowo niewiele ślubów: było ich tylko 20.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto