OSP w Szamocinie - jak pogotowie. Ratowała osobę z zatrzymaniem krążenia [ZDJĘCIA]

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Do wtorkowego (14 kwietnia 2020 r.) zdarzenia doszło w jednym z budynków wielorodzinnych OSP Szamocin
U jednego z mieszkańców Szamocina doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na pomoc ruszyli strażacy. To nie pierwszy raz, gdy wspierają służbę zdrowia

Strażacy są wzywani nie tylko do pożarów i wypadków, ale także uczestniczą w innego rodzaju akcjach ratunkowych. Taka sytuacja miała miejsce we wtorek 14 kwietnia 2020 r. w Szamocinie. Ratownicy OSP Szamocin zostali wezwani na pomoc osobie, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Wraz z nimi do akcji udały się też dwa zastępy straży z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chodzieży.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu procedur kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadziliśmy dalsze działania wspólnie z Ratownikami Medycznymi. Poszkodowany trafił do Szpitala Powiatowego im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży - relacjonują członkowie OSP w Szamocinie.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy szamocińscy strażacy wspierają służbę zdrowia. Ostatnio brali również udział w transporcie osoby poddanej kwarantannie. Wszystko odbywało się oczywiście z zastosowaniem niezbędnych procedur i zabezpieczeń: kombinezonów do ochrony biologiczno-chemicznej oraz dodatkowych środków ochrony indywidualnej - zgodnie z wytycznymi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Po wszystkim pojazd, którego użyto do transportu oraz sami ratownicy zostali poddani dezynfekcji i dekontaminacji na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz w części sanitarnej szamocińskiej remizy.

OSP w Szamocinie - jak pogotowie. Ratowała osobę z zatrzyman...

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie