Odbyły się trzecie zawody z cyklu Puchar 4. Jezor

Bożena Wolska
Odbyły się trzecie zawody z cyklu Puchar 4. Jezor. Pozostał ostatni wyścig, który odbędzie się 27 sierpnia również w Chodzieży.

W sobotę w Szamocinie, w Jeziorze Siekiera odbył się maraton pływacki na dystansie 1980 m zaliczany do Pucharu 4 Jezior - III etap. W tym wyścigu udział wzięło 17 kobiet i 33 mężczyzn. Reprezentowali oni kluby pływackie z całej Polski, były także osoby niezrzeszone.
Wyścig wyruszał z plaży miejskiej w Szamocinie, zawodnicy biorący udział w
wyścigu pokonali trasę dwóch okrążeń oznakowaną bojami. Wyścig wygrała kobieta Hanna Bakuniak z MKP Szczecin z czasem 23:05, drugi dopłynął Sebastian Urbaniak z KS Warta Poznań - jego czas 24:31, a o trzy sekundy później przypłynęła Aleksandra Bednarek z UKS 149 Łódź.
Czternasty był Dariusz Mieloch Dariusz, najlepszy z zawodników chodzieskich, z MIEL-POL TEAM Chodzież (29:43), a na 15 miejscu uplasowała się Kinga Małachowska (30:00) z UKS Delfinek Chodzież.
Sędzią głównym była i Beata Reiter, zabezpieczenie Medyczne- Marek Łabiszak,zabezpieczenie ratownicze - WOPR Powiatowy z siedzibą w Chodzieży, organizatorzy: MOSiR Chodzież, Szamociński Ośrodek Kultury.