Odbył się Dożynkowy Turniej Sołectw

Bożena Wolska
Budzyńskie LZS przeprowadziło Dożynkowy Turniej Sołectw. Wygrała go drużyna Prosnej i otrzymała czek o wartości 1600 zł i tablet.

Budzyńskie LZS zorganizowało Dożynkowy Turniej Sołectw, w którym wzięło udział siedem drużyn reprezentujących sołectwa: Bukowiec, Dziewoklucz, Ostrówki, Prosna, Sokołowo Budzyńskie i Wyszynki.
Turniej składał się z 3 konkurencji i konkursu.
Konkurencja ,,Wbijanie gwoździ w pień" polegała na tym, że drużyna składająca się z kobiety i mężczyzny wbijała, po 5 gwoździ w pień , na czas. Najlepiej wypadła drużyna sołectwa Prosna - Marzena Hyl i Michał Przybylski, która wbiła swe gwożdzie w czasie 35 sekund. Drugie miejsce zajęła drużyna z sołectwa Dziewoklucz w składzie : Elżbieta i

Grzegorz Remiszewscy. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła drużyna z sołectwa Wyszynki w składzie: Kamila Szejn i Tadeusz Nowak.
Konkurencja ,,Siłacze" polegała na podnoszeniu odważników 7,5 kg dla kobiet i 17,5 kg dla mężczyzn. Pierwsze miejsce i najwięcej podniesień wykonała drużyna sołectwa Prosna - Anna Prencler i Remigiusz Olejnik, drugie miejsce zajęła drużyna sołectwa Wyszynki - Marlena Duda i Mateusz Duda, trzecie miejsce przypadło drużynie z sołectwa Budzyń - Patrycja Łech i Damian Grela.
W konkurencji picia piwa przez słomkę na czas sołectwa reprezentowane były przez 1 zawodnika. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył reprezentant sołectwa Ostrówki - Dawid Szewczyk, drugi był Mieczysłąw Duda z Wyszynek, a tzreci - Paweł KOwalski z Bukowca.
W konkursie krajoznawczym udział brały całe drużyny które odpowiadały na wybrane pytania.Wszystkie odpowiedzi były wyczerpujące i prawidłowe.
W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęło sołectwo Prosna, które w nagrodę otrzymało „czek” o wartości 1600 zł i tablet. Wyszynki otrzymały za drugie miejsce czek na 1000 zł i tablet, a Ostrówki czek na 500 zł.
Pozostałe drużyny otrzymały po czeku o wartości 250 zł.
Nagrody wręczali wójt Marcin Sokołowski, przewodniczący Rady Gminy Zenon Nowicki i Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Roman Schlabs.