Odbył III Bieg Charytatywny w Margoninie (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska

W sobotni poranek w Margoninie odbył się III Margoniński Bieg Charytatywny pod hasłem „ Ratuj Życie”. Impreza podzielona była na kilka konkurencji: biegi, jazda rowerem i nordic walking. Łącznie wystartowało ponad 300 zawodników. Start i meta zlokalizowana była przy strzelnicy.
Dochód z biegu przeznaczony będzie na zakup defibrylatora AED. Organizatorami biegu byli: Szkoła Podstawowa w Margoninie i Urząd Miasta i Gminy Margonin, imprezę prowadziła pomysłodawczyni akcji Katarzyna Kado.

Już o 8 rano wystartowali zawodnicy na dystansie 21 km trasa wiodło wokół jeziora Margonińskiego - oczywiście nie tak blisko jeziora, bo zawodnicy zrobić większe koło. Na tym dystansie zwyciężył Marcin Daran ( 1, 28 ), drugi był Marek Śliwiński, a trzeci Leszek Śwital. Na tej trasie rywalizowali też rowerzyści i pierwsze miejsce zdobył Dobrosław Kado, drugi był Łukasz Chrząszczak, trzeci Franciszek Szymburski.

Odbył się również bieg na dystansie 5 km, zwyciężył Robert Gerke, a drugi był Jan Hordych, trzeci - Damian Szudrowicz. Wśród dzieci na dystansie 1500 metrów w kategorii klas 1-4 zwyciężył Wiktor Koczorowski, drugi był Mateusz Kwaśny, a trzeci Krzysztof Lasota. W kategorii klas 5-8 zwyciężył Nikodem Zmudziński, drugi był Oskar Kubicki, a trzecia była Martyna Nowicka. Rozgrzewkę dla wszystkich zawodników poprowadziła Renata Szymanowska.
Dodatkowo odbyła się konkurencja nordic walking na 5 km, którą wygrała 10-letnia Nikola Szulc, druga była jej mama Agnieszka Szulc.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Firma transportowa WAN, Auto- Handel Dariusz Kozłowski, Sklep Profesor Zabawka Łukasz Dąbkowski i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji.