Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obywatelska Fundacja w Chodzieży obchodziła 25-lecie [FOTO]

ChodzieżNM
Obywatelska Fundacja w Chodzieży obchodziła 25-lecie [FOTO]
Obywatelska Fundacja w Chodzieży obchodziła 25-lecie [FOTO]
Obywatelska Fundacja Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży istnieje już od 25-ciu lat. Podczas jubileuszowego spotkania w siedzibie chodzieskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej mówiono nie tylko o minionym ćwierćwieczu, ale także o tym, czy w mieście powinien powstać kolejny WTZ

Były wspomnienia, ale też dyskusja: czy warto powoływać w Chodzieży drugi Warsztat Terapii Zajęciowej? Mimo jubileuszowej atmosfery, tego tematu nie udało się uniknąć podczas obchodów 25-lecia Obywatelskiej Fundacji Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy.

Uroczystość zorganizowano w siedzibie WTZ przy ul. Zdrojowej. Jak mówiła prezes Wanda Ślesińska, było to spotkanie przyjaciół: bo zaproszono na nie wszystkich, którzy od lat wspierają działalność fundacji.

Goście zwiedzali odnowione i powiększone pracownie, w których odbywają się zajęcia dla niepełnosprawnych. Nie zabrakło też - jak zwykle przy takich okazjach - życzeń i gratulacji.

Wanda Ślesińska mówiła o początkach działalności fundacji. Chwaliła się jej sukcesami:
- Jednym z największych było wyróżnienie, które otrzymaliśmy w pierwszej edycji konkursu "Pro Publico Bono" - wspominała prezes.

Chodzieski WTZ przy ul. Zdrojowej został otwarty w 1993 roku i był jedną z pierwszych tego typu placówek w kraju. Początkowo jego uczestnikami było zaledwie kilkanaście osób, ale z biegiem lat warsztat rozwijał się - także dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców, współpracujących z fundacją.

Po tym, gdy chodziescy radni podjęli decyzję o likwidacji Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych, na sesji Rady Miejskiej zapowiedziano, że w jego siedzibie także powstanie Warsztat Terapii.
- Nie wiem, czy jest sens "wyważać otwarte drzwi" i powoływać do życia drugi, identyczny twór. Czy nie lepiej byłoby wspierać ten warsztat, który już działa? - pytał na jubileuszowej uroczystości przedsiębiorca i były radny powiatowy Jan Kubacki.

Podobnego zdania było również kilkoro innych uczestników spotkania. Zwracano uwagę, że utrzymywanie dwóch placówek o takim samym profilu będzie nieekonomiczne. Podkreślano również, że w powiecie przydałyby się inne formy wsparcia dla niepełnosprawnych - na przykład zakład aktywności zawodowej. Najbliższa taka placówka znajduje się w Pile, ale jest bardzo oblegana, bo na jedno miejsce czeka tam ok. 70-ciu osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto