Nowa biblioteka w Margoninie: Zobaczcie jak wygląda [ZDJĘCIA]

Redakcja
To bez wątpienia najnowocześniejszy budynek biblioteczny nie tylko w powiecie chodzieskim, ale i w całej okolicy. Zobaczcie jak prezentuje się nowa siedziba biblioteki w Margoninie

Spotkanie z minister Marleną Maląg, które odbyło się w Margoninie w czwartek 18 czerwca 2020 r., zorganizowano w nowym budynku biblioteki. Jak mówił burmistrz Janusz Piechocki, pozwolenie na jego użytkowanie gmina otrzymała zaledwie kilka dni wcześniej. W środku wszystko pachniało nowością i choć pomieszczenia nie były jeszcze urządzone, to już można stwierdzić, że będzie to najnowocześniejsza biblioteka nie tylko w powiecie chodzieskim, ale i w całej okolicy.

Na budowę nowej biblioteki oraz drugiego centrum kultury, które powstało w Lipinach, gmina zdobyła bardzo duże dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przyznana kwota to ok. 2 mln złotych, a obie inwestycje miały kosztować łącznie ok. 4 mln złotych, więc dotacja miała pokryć połowę ich wartości.

W międzyczasie okazało się jednak, że podrożały zarówno usługi jak i materiały budowlane. Ostatecznie - jak mówił burmistrz Piechocki - na samą przebudowę dawnej sali kinowej w Margoninie na bibliotekę trzeba było wydać 4,5 miliona. Razem obie inwestycje kosztowały zaś ok. 6,5 miliona złotych.

Efekt był chyba jednak tego wart. Budynek ma przeszkloną fasadę, duże, przestronne sale oraz klimatyzację. Posiada też windę, która ułatwi życie osobom mającym problemy z poruszaniem się.

Gdy pomieszczenia zostaną w pełni wyposażone i zakończy się "przeprowadzka" księgozbioru, biblioteka będzie miała siedzibę z prawdziwego zdarzenia, a mieszkańcy - miejsce, w którym będą mogli się spotykać i spędzać czas.

Nowa biblioteka w Margoninie: Zobaczcie jak wygląda [ZDJĘCIA]

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie