Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MZGM w Chodzieży odnowił cztery mieszkania - w tym trzy lokale socjalne

ANK
W tym roku remont przeszły juz cztery mieszkania, wchodzące w skład Mieszkaniowego Zasobu Gminy Miejskiej w Chodzieży. Trzy z nich to lokale socjalne

Mieszkaniowy Zasób Gminy Miejskiej Chodzież odnowił w bieżącym roku już cztery mieszkania - w tym trzy lokale socjalne. Wyremontowane mieszkania znajdują się we wspólnotach mieszkaniowych w budynkach przy ul. Kilińskiego 6 i Piekary 19 oraz w budynku przy ul. Raczkowskiego 2, którego jednym właścicielem jest gmina.

Pustostany wymagały mniejszych lub większych napraw. Przeprowadzone prace polegały głównie na czyszczeniu lub przestawieniu pieców, pomalowaniu ścian i podłóg, montażu grzejników elektrycznych, wymianie sanitariatów oraz sprawdzeniu i naprawie instalacji. Dwa z lokali wymagały ponadto odgrzybiania ścian. Lokale socjalne zostały częściowo wyposażone sprawnymi urządzeniami z odzysku - np. z mieszkań w budynkach przeznaczonych do rozbiórki.

Aktualnie - jak informuje MZGM - kolejka oczekujących na mieszkanie od miasta liczy 13 osób.

- Są to osoby w trudnej sytuacji życiowej i finansowej, którym zgodnie z przepisami taki lokal się należy oraz osoby, które otrzymały prawo do lokalu socjalnego po wyroku sądowym o eksmisję w związku z długoletnim zadłużeniem czynszowym - tłumaczy dyrektor MZGM Iwona Szmyt.

- Niestety zdarza się też, że lokale socjalne w krótkim okresie po odnowieniu zostają ponownie zdewastowane. W tym roku najemca lokalu socjalnego już w następnym dniu po objęciu lokalu wywiózł kuchenkę na złom, a kilka dni później uszkodził piec. Pomimo obciążenia takiego najemcy kosztami, odzyskanie poniesionych nakładów jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe ze względu na brak wystarczających dochodów. Prowadzone postępowania w kierunku eksmisji (za zakłócanie porządku domowego, dewastacje mienia i stworzenie zagrożenia) są długie i niepewne. Dewastacje i zakłócanie porządku domowego przez niektórych lokatorów gminnych zasobów mieszkaniowych jest bardzo uciążliwe dla innych współmieszkańców oraz stanowi problem dla pracowników MZGM, którzy zamiast remontować budynki zajmują się interwencjami, naprawami szkód i udokumentowaniem takich zdarzeń - dodaje dyrektor.

***

Zobacz też: „Ściana w każdej chwili mogła runąć”. Rozbiórka kamienicy w Poznaniu po wybuchu gazu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto