Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mundur na rowerze. Policjant z Margonina i strażak z Chodzieży w charytatywnej sztafecie rowerowej

ANK
Strażak Marcin Wojtania i policjant Patryk Wierzbiński wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspierającej funkcjonariuszy, którzy ucierpieli w ubiegłorocznym wybuchu w mieszkaniu „bombera” na łódzkich Bałutach

Policjant z Margonina i strażak z Chodzieży wzięli udział w charytatywnej sztafecie rowerowej pod hasłem „Mundur na rowerze”. Pojechali rowerami z Piły do Czarnkowa, aby wesprzeć potrzebujących funkcjonariuszy.

Akcja „Mundur na rowerze” ma charakter ogólnopolski. W tym roku odbywa się jej druga edycja.

Sztafeta rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku, a zakończy 30 czerwca w Łodzi. To tam w grudniu ubiegłego roku podczas interwencji poważnie ranni zostali strażak i policjant: st. sierż. Marcin Miniak i asp. Sztab. Arkadiusz Dąbrowski. W wyniku wybuchu ładunku w mieszkaniu „bombera” na łódzkich Bałutach, pierwszy z nich stracił część palców dłoni. Doznał licznych uszkodzeń ścięgien i wiązadeł lewej ręki, poparzenia powiek oraz uszkodzenia wzroku i słuchu. Drugi z funkcjonariuszy także w znacznym stopniu utracił słuch. Obecnie waży się kwestia, czy w przyszłości będzie widział.

Koszty ich powrotu do zdrowia oraz rehabilitacji są olbrzymie. Nieformalna grupa „Mundur na rowerze”, w skład której wchodzą przedstawiciele policji, służby więziennej, straży granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele OSP, straży miejskiej czy pogotowia, postanowiła zorganizować akcję, aby zebrać środki, które pomogłyby ich kolegom po fachu w chociaż częściowym powrocie do względnie normalnego funkcjonowania.

Jeden z odcinków charytatywnej sztafety prowadził z Piły do Czarnkowa. Przejechali go strażak z chodzieskiej komendy, st. str. Marcin Wojtania oraz policjant z komisariatu w Margoninie, st. post. Patryk Wierzbiński.

- Trasa okazała się trudna z uwagi na bardzo wysoką temperaturę. Ponadto uczestnicy musieli po drodze zmierzyć się z wiatrem, silnymi opadami deszczu i burzą - zdradza Karolina Smardz-Dymek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

W sztafecie jechali także mundurowi emeryci i renciści oraz osoby w żaden sposób nie związane z mundurem. Meta odcinka Piła-Czarnków znajdowała się przy Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Dodajmy, że trasa tegorocznej akcji ma łącznie 6100 kilometrów długości i przebiega przez 133 miasta.

***

Zobacz też: Stacje benzynowe również dla rowerzystów. Wielkie udogodnienie dla fanów dwóch kółek

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto