Młodzież z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej podsumowała projekt "NaturALLni" (FOTO)

Redakcja
Młodzież z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej zakończyła realizację projektu "NaturALLni", w ramach którego zachęcała innych do dbania o środowisko. Spotkaniu podsumowującemu towarzyszyła debata o ekologii

29 sierpnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się podsumowanie projektu "naturALLni", w ramach którego młodzież z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej prowadziła kampanię pod hasłem "Co każdy z nas może zrobić dla środowiska naturalnego".

Główną częścią spotkania podsumowującego była debata o ekologii, w której na zaproszenie młodzieży wzięli udział starosta Mirosław Juraszek, burmistrz Jacek Gursz oraz prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Chodzieży Stanisław Biniecki. Odpowiadali oni na pytania, dotyczące ochrony środowiska nie tylko w naszym regionie. Głos w debacie mógł zabrać każdy obecny na spotkaniu.

Młodzież opowiedziała również o swoich działaniach - m.in. o prowadzeniu zajęć dla dzieci, udziale w akcji sadzenia lasu, udziale w lokalnych imprezach oraz o organizacji gry miejskiej, której tematyka była związana z ochroną środowiska. Ciekawa i cenna okazała się dla uczestników projektu wizyta na Międzygminnym Składowisku Odpadów Komunalnych, gdzie mogli na własne oczy przekonać się, co dzieje się z naszymi śmieciami.

Podczas podsumowania mówiono także o Programie "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonym przez Polską Funację Dzieci i Młodzieży, w ramach którego realizowany był projekt "naturALLni".

Wieczorem nad Jeziorem Miejskim odbyło się spotkanie młodzieży z projektu i świętowanie jego zakończenia. Było ognisko, grill, słodkości i rowerki wodne.

Zdjęcia: Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie