Młodzież z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej gościła rówieśników z Kępna (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Młodzież z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej integrowała się z kolegami z Kępna, poznanymi dzięki udziałowi w programie "Równać Szanse"

Przez dwa dni, w dniach 10-11 sierpnia, na zaproszenie Zespołu Młodzieżowego Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej w Chodzieży gościła młodzież ze Stowarzyszenia Kulturalnego Euro-Art w Kępnie.

W sobotę goście, tworzący Teatr Ognia Fuego, wzięli udział w III Chodzieskim Pikniku Krajoznawczo-Historycznym. Dali na nim widowiskowy pokaz swoich umiejętności. Po pikniku odbyło się ognisko integracyjne dla obu grup.

W niedzielę młodzież oglądała mural powstańczy na stacji uzdatniania wody przy ulicy Podgórnej, wykonany w 2017 roku przez chodzieski zespół. Następnie na stanicy WOPR odbył się wspólny grill. Prezes WOPR Remigiusz Nowak opowiadał o roli ratowników wodnych. Była także okazja, żeby popływać motorówką po Jeziorze Miejskim.

Warto dodać, że obie grupy młodzieży nawiązały kontakt dzięki udziałowi w Programie "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Było to już drugie spotkanie - w czerwcu chodzieżanie odwiedzili Kępno.

W organizacji rewizyty pomogły Chodzieski Dom Kultury oraz Chodzieskie WOPR - Oddział Miejski.

Zdjęcia: Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej

Polka wśród najbardziej wpływowych ludzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie