Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej w Budzyniu na rozpoczęcie ferii

Zwycięska drużyna Budzyń
Zwycięska drużyna Budzyń RG LZS Budzyń
Na rozpoczęcie ferii młodzież rozegrała turniej piłkarski

W sobotę 15 stycznia 2022 roku w hali widowiskowo – sportowej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Budzyniu odbyły się Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej młodzieży rocznik 2007 i młodsi.

W otwarciu Mistrzostw uczestniczyli : Burmistrz Miasta i Gminy Budzyń Marcin Sokołowski, w imieniu Starosty Chodzieskiego członek Rady Powiatu Kinga Buszkiewicz i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Budzyniu Dariusz Dudziak.

Pierwszym punktem Mistrzostw było przekazanie zakupionych przez młodzież LZS-owską dwóch stołów do tenisa stołowego Szkole Podstawowej w Budzyniu.

Punktualnie o 10 30 rozpoczęto pierwsze mecze piłkarskie pomiędzy drużynami : LZS Prosna, LZS Wyszynki, LZS Dziewoklucz, LZS Sokołowo i drużyny z Budzynia. Drużyny w składzie 6 osobowym / 5+1/ grały 2 x 10 minut systemem każdy z każdym.

W ostatecznej klasyfikacji po rozegraniu wszystkich meczy : I miejsce zajęła drużyna z Budzynia, II miejsce zajęła drużyna z LZS Sokołowo, III miejsce wywalczyła drużyna z LZS Prosna, IV miejsce zajęła drużyna z LZS Wyszynki a V miejsce przypadło drużynie z LZS Dziewoklucz.

Najmłodszym zawodnikiem Mistrzostw był Wojciech Czerech rocznik 2013 z LZS Dziewoklucz. Wszystkim drużynom medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Budzyniu Roman Schlabs.