Mistrzostwa Chodzieży w jedzeniu pączków [FOTO]

ChodzieżNM
Pierwsze chodzieskie zawody w jedzeniu pączków na czas wygrał 18-letni Krystian Piankowski. Zjedzenie pięciu pączków zajęło mu 3 minuty i 19 sekund!

W "tłusty czwartek" 4 lutego w Chodzieży po raz pierwszy odbył się turniej jedzenia pączków na czas. Uczestnicy musieli w jak najkrótszym czasie zjeść 5 pączków. Wygrał 18-letni Krystian Piankowski, któremu udało się to zrobić w 3 minuty i 19 sekund.

- Nie przygotowywałem się w żaden sposób do zawodów, choć od rana jadłem mniej niż zwykle - zdradził po turnieju.

Czy łatwo było zjeść tak dużą porcję pączków w krótkim czasie?
- Przyznam, że piąty pączek nie "wchodził" już zbyt bajecznie - przyznaje Krystian Piankowski.

Drugie miejsce zajął Jakub Frankiewicz (4 min. 1 sek.), którego do startu w zawodach namówiły dzieci. Cała czwórka - oraz żona pana Jakuba - bardzo go podczas zawodów dopingowali.
- Podszedłem do tego na luzie, w końcu chodziło przede wszystkim o zabawę - mówił po konkursie.

Trzeci był Mateusz Purol, który swoją porcję pączków skonsumował w czasie 4 min. 31 sek. Jak mówił - taka ilość to dla niego żaden problem.
- Po wszystkim wybieram się jeszcze na obiad - żartował.

Dodajmy, że zdecydowaną mniejszość wśród startujących stanowiły panie - do udziału w turnieju zgłosiły się bowiem tylko dwie przedstawicielki płci pięknej.
- Przyszłyśmy tu głównie dla rozrywki. Fajnie, że takie zawody się u nas odbyły, choć porcja dla kobiet mogłaby być nieco mniejsza - komentowały.

Więcej - w kolejnym wydaniu "Chodzieżanina".