Miłośnicy historii spotkali się podczas „Nocy Muzeów” w Wyszynach

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Już w piątek w Wyszynach odbyła się Noc Muzeów

W piątek 13 maja w Domu Kultury w Wyszynach spotkało się 68 miłośników historii podczas „Nocy Muzeów”.

Zebrani wysłuchali wykładu archeologa Piotra Alagierskiego na temat wykopalisk na terenie Wyszyny i okolicznych miejscowości. Można było się dowiedzieć o życiu ludzi na tym terenie, które miało miejsce 12.000 lat temu.
Następnie zaprezentowano film o Wyszynach nagrany kilka lat temu i już można było zauważyć zmiany w zabudowie miejscowości.

Następnie przedstawiono artystów, którzy zaprezentowali swoje prace, ( malarstwo, rzeźba i wyszywanie) a byli to: Janina Wołyńska, Stanisława Nowacka, Elżbieta Jeńczyk, Anna Wiese, Katarzyna Bartoszak i Aleksander Witt. Wystawiono także prace śp. Halina Spychały.

Po tym rozpoczęło się zwiedzanie wystawy i można było porozmawiać z artystami, wysłuchać informacji kustosza budzyńskiego muzeum Hanny Danielewicz dotyczący sobotniego zwiedzania tegoż muzeum ( od godziny 18.00 ).

Członkowie SRH Erhard -M15 z Budzynia pokazali mundury powstańcze i całe wyposażenie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dużą atrakcją był Mercedes Benz wyprodukowany w 1951 roku, który przyjechał z Magazynu Motoryzacji Jana Kubackiego z Kąkolewic, magazyn będzie czynny w sobotę i w niedzielę od godziny 11.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie