Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanka Chodzieży wyrzuciła do śmieci portfel. Uratowali go pracownicy Altvatera

Martin Nowak
Martin Nowak
Altvater Piła, eneris surowce
Pracownicy sortowni surowców wtórnych prowadzonej przez Altvater Piła znaleźli portfel z pieniędzmi, kartami płatniczymi i ważnymi dokumentami. Przyjechał z Chodzieży w śmieciarce razem z makulaturą.

Załoga sortowni zawiadomiła o znalezisku przełożonego. Ten w dokumentach znalazł adres właścicielki i przekazał portfel innemu pracownikowi, który również jest mieszkańcem Chodzieży. Zguba trafiła do właścicielki jeszcze tego samego dnia. Kobieta była jednocześnie zszokowana i uradowana. Dopiero kilka godzin wcześniej zorientowała się, że zgubiła portfel. Nie zdążyła nawet zablokować kart i zgłosić zgubienia dokumentów, które - co wielokrotnie podkreślała - były dla niej bardzo istotne. Nie miała pojęcia w jakich okolicznościach straciła portfel. Prawdopodobnie dzieci nieświadomie wyrzuciły go do domowego kosza na papier.

- Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy kolejny już raz wykazują się uczciwością - mówi dyrektor Altvater Piła Tomasz Bielański. - To nie pierwsza sytuacja, gdy udało się odzyskać cenny przedmiot, który przypadkiem trafił do pojemnika na odpady. Kilka miesięcy temu pracownicy sortowni zabezpieczyli dokumenty i odznaczenia żołnierza z Wałcza. Poszukiwania rodziny trwały dość długo i były żmudne, ale zakończone sukcesem. Bliscy z radością odebrali odzyskane rodzinne pamiątki. Okazało się, że trafiły do śmietnika przez przypadek.

O skarbach znalezionych w sortowni krążą legendy, choć - jak to w bajkach - niewiele w nich prawdy. Skarby, z jakimi mają do czynienia na co dzień sortowacze, to książki, które ratują przed wywiezieniem ich do papierni. Woluminy trafiają na regały w kilku lokalizacjach Altvatera oraz w galeriach VIVO! i Atrium Kasztanowa.

Dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański szacuje, że od początku roku udało się ocalić przynajmniej tysiąc pozycji.

- Wśród odzyskanych w sortowni książek była m.in. „Diuna”, spora część kolekcji „Thorgala”, „Żeby nie było śladów: sprawa Grzegorza Przemyka” Cezarego Łazarewicza czy „Blaszany bębenek” Güntera Grassa.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto