Międzynarodowy Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Dzień w SP 3 Chodzież

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki. Każdy jest ważny.

Obok tego święta nie można przejść obojętnie - Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To szczególny dzień, w obchody którego wprowadza treść książki "The Dot" Petera Reynoldsa przedstawiającego historię małej, nieśmiałej dziewczynki, która właśnie dzięki kropce - uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 3 obchodzony jest już po raz siódmy i odbył się on w ramach działań szkolnego wolontariatu w trosce o rozwijanie u uczniów wiary we własne możliwości.

Na wszystkich zajęciach programowych odbyły się inicjatywy, do których inspirowała każdego niepozorna KROPKA. Były gry matematyczne, kodowanie, wypowiedzi pisemne na języku polskim o swojej wyjątkowości.

Czytano książkę, oglądano animacje na podstawie czego powstało wiele prac plastycznych. Kropki i kółka, to też szereg zabaw na zajęciach wychowania fizycznego i przerwach śródlekcyjnych oraz szkolnym boisku.

Rozmawiano o tym, czym jest talent oraz poszukiwano własnych predyspozycji. Uczniowie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z logo święta. Ubrani tego dnia uczniowie w kolorowe kropki obrazowali radośnie szkolne obchody.

Mamy nadzieję, że minione święto kreatywności, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności, zainspirowane właśnie książką "Kropka" Petera H. Reynoldsa i jej główną bohaterką stało się dla naszych działań „narzędziem” nie tylko do rozmowy o tym, że każdy ma talent i jest on zwykle inny, ale także pobudziliśmy myślenie do działania inspirując uczniów i pokazując, jak wiele osób wykorzystało właśnie KROPKĘ do tworzenia czegoś ważnego i wyjątkowego.

Po takim dniu każdy z pewnością nabrał większej wiary w swoje możliwości i wie, że niepozorna KROPKA to tylko mały początek czegoś wielkiego, bo każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości.

Dzień z pewnością przyniósł wiele wrażeń, ale przede wszystkim ukazał wiele cennych wartości i umiejętności. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza u młodszych uczniów, którzy zaczynają dopiero przygodę „odkrywania świata”, a wszelka zachęta i motywacja sprzyja ich pięknemu, kreatywnemu i wszechstronnemu rozwojowi.

Autor: Małgorzata Jeśko-Doręgowska

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie