Lodożercy z Chodzieży zaczęli już sezon morsowania. Grupa zaprasza na spotkania nad Jeziorem Miejskim

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Udostępnij:
Grupa Lodożerców z Chodzieży rozpoczęła już sezon morsowania i zaprasza wszystkich chętnych na swoje coniedzielne spotkania i kąpiel w Jeziorze Miejskim

Lodożercy z Chodzieży oficjalnie rozpoczęli sezon morsowania. W minioną niedzielę do Jeziora Miejskiego weszło 35 osób. Choć tego dnia było słonecznie i ciepło, więc pogoda zdecydowanie nie kojarzyła się z morsowaniem, to termin pierwszej kąpieli został wybrany nieprzypadkowo.

- Specjalnie zaczęliśmy tak wcześnie, żeby nowe osoby powoli oswajały się z zimna wodą - tłumaczy Maciej Migdalczyk, który zapoczątkował istnienie grupy „Lodożerców” wspólnie z kolegą Mariuszem Stachowiakiem.

Z okazji skorzystało kilku "debiutantów". Warto dodać, że grupa liczy obecnie około 50 osób i spotyka się na tzw. dzikiej plaży nad Jeziorem Miejskim co niedzielę o godzinie 9. Wspólne wejście do wody zawsze poprzedza rozgrzewka.

Spotkania są otwarte, a "Lodożercy" chętnie witają w swoim gronie nowych członków.

- Ten kto raz spróbuje, już z nami zostaje. Oczywiście nie wszyscy od razu zanurzają się w wodzie aż do pasa. Na początek można tylko „zamoczyć stopy” - mówią.

Zdjęcia: Lodożercy Chodzież

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie