Lodożercy i przyjaciele wspierają chodzieskie Bioderko

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Zbierali pieniądze na rzecz Zdrowej Soboty

Stowarzyszenie Bioderko bardzo serdecznie dziękuje chodzieskim Lodożercom za zorganizowanie charytatywnej licytacji na rzecz Zdrowej Soboty. Do tej pory Bioderko nie korzystało ze zbiórek charytatywnych, jednak trudny czas pandemii sprawił, że organizacje społeczne również znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, dlatego akcja Lodożerców była dla nas wielkim darem, tak finał zbiórki podsumowuje Honorata Pilarczyk prezes stowarzyszenia Bioderko.

A tak o całej akcji mówi Jakub Wójcik:

„Kiedy Honorata Pilarczyk powiedziała mi o akcji Zdrowa Sobota i utworzonej na FB zrzutce na bezpłatne badania RTG klatki piersiowej, w mojej głowie pojawił się szalony pomysł, aby ją wspomóc. Wiedziałem, że do realizacji mojego planu, będę potrzebował pomocy. Na moich przyjaciół z Chodzieskiego klubu Morsów Lodożercy zawsze mogę liczyć. Pierwsze spotkanie było nie teoretyczną, ale prawdziwą burzą mózgów i nie tylko - Grzesiu, Karol, Sroki , Migdał, Karol , Tomek i Spina tworzyliśmy szkielet imprezy ,która miała się odbyć 27.03 na Łazienkach Chodzieskich. Impreza była dopięta prawie na ostatni guzik, ale sytuacja pandemiczna i obostrzenia nałożone przez rząd zmusiły Nas do odwołania eventu. Mimo tego Lodożercy nie dali za wygraną. Przenieśli wydarzenie do świata internetu. Utworzyli licytację zebranych fantów i voucherów na której zebrali w tydzień niebagatelną sumę blisko 5,5 tysiąca złotych. Wszystko jednak nie udałoby się bez zaangażowania wielu osób ,które zrobiły to bezinteresownie i z ogromnym zapałem. Wszystkim darczyńcom oraz licytującym należą się największe podziękowania, zaprzyjaźnionym klubom morsów: Polarni i Lodołamacze jesteście wielcy, Ja natomiast chciałbym podziękować moim Lodożercom, za to że znając mnie , zaangażowali się na maxa w tą inicjatywę,”

Mając nadzieję, że sytuacja pandemiczna ulegnie poprawie, już dziś zapraszamy na X edycję Zdrowej Soboty w dniu 5 czerwca 2021, pod hasłem Zdrowie po COVIDZIE, podczas której będzie można zrobić badania RTG klatki piersiowej w ambulansie ze szpitala w Wolicy k. Kalisza, oddać krew, przeprowadzić konsultacje z kardiologiem, psychologiem czy fizjoterapeutą.

Boż

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie