Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kuchnia w stylu industrialnym

AMA
Farba potrafi zdziałać cuda
Farba potrafi zdziałać cuda Fot. 123RF
Bardzo odważna, wręcz surowa, a jednocześnie wyjątkowo ekskluzywna - oto najprostsza definicja kuchni o charakterze industrialnym. Spodoba się szczególnie osobom ceniącym awangardowe wnętrza.

Aranżację wnętrza najlepiej rozpocząć od doboru dominującej kolorystyki - powinna być ona raczej ciemna, wyrazista, ale zarazem niepozbawiona jaśniejszych akcentów. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na pojedynczą barwę lub kompozycję dwóch uzupełniających się kolorów. Dobrym wyborem będzie np. zestawienie szarości w postaci "wirtualnego świata" oraz intensywnej czerwieni z nutą fioletu, czyli "wysokich obcasów". Obydwie barwy znajdziemy m.in. w palecie emulsji lateksowej Colour & Style marki Dekoral Fashion. Ich połączenie będzie idealnym tłem dla industrialnej aranżacji pomieszczenia.

Czytaj także: Cegła we wnętrzu - klinkierowe ściany pasują nie tylko do mieszkania w industrialnym stylu [ZDJĘCIA]

Dla wnętrz o charakterze industrialnym specyficzne jest pozostawienie licznych, surowych elementów, np. instalacji, betonowych stropów oraz fragmentów murów z cegły. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że taki klimat można odtworzyć również przy pomocy odpowiednich farb. Industrialny styl uzyskamy, malując ściany na różne odcienie stalowych szarości, np. "bezmiar przestrzeni", "antracytowa struktura" oraz "szczotkowana stal" z kolekcji Loft, pochodzącej z palety emulsji lateksowej Colour&Style marki Dekoral Fashion. Co warte podkreślenia - można nią malować nie tylko ściany, ale również drewno i elementy metalowe we wnętrzu. Wnętrze rozjaśnić możemy nieco bielą. Jeśli nie mamy możliwości zastosowania ceglastych akcentów, zdecydujmy się na pomalowanie wysuniętych fragmentów ścian lub filarów "wypaloną cegłą" z kolekcji Loft.

Urządzając industrialną jadalnię, trzymajmy się prostej zasady - zamiast wielu mebli i dodatków wybierzmy jedynie kilka, ale o wyrazistym charakterze. Doskonale prezentować będą się na pewno szafki robocze na kółkach (możemy je znaleźć np. na targu ze starociami). Jako stół niech posłuży nam prosty mebel wykonany z drewnopochodnej płyty MFP o bardzo oryginalnym i surowym wyglądzie. Jako przeciwwagę wykorzystajmy natomiast kolorowe, plastikowe krzesła. Z kolei do oświetlania wnętrza niech posłużą lampy utrzymane w industrialnym stylu.

Czytaj też: Dekoracje w stylu postindustrialnym

Na koniec czas na kilka niebanalnych dodatków, takich jak np. mapa Nowego Jorku na ścianie, wazon z butelki po winie lub siedzisko imitujące korek od szampana.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto