Krzysztof Walczak z Dziewoklucza to pszczelarz z pasją

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Gospodarstwo Pasieczne Walczak posiada nowoczesną pracownię pszczelarską

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, owada bez którego życie na świecie było by zagrożone. Na szczęście są osoby, które zajmują się hodowlą tych owadów, jednym z nich jest Krzysztof Walczak z Dziewoklucza.

Pan Krzysztof na co dzień zajmuje się inną bardzo odpowiedzialną pracą, a pszczelarstwo to jego wielka pasja. Pszczołami zajmuje się ponad szesnaście lat, pierwsze ule z rodzinami pszczelimi dostał od swojego wuja, emerytowanego pszczelarza, od razu stało się to jego wielką pasją. Przez lata odbył wiele szkoleń, kursów i innych warsztatów z zakresu hodowli pszczół, dziś wdraża własne rozwiązania w pszczelarstwie.

Przez lata udoskonalał swój warsztat pracy i od tego roku w Gospodarstwie Pasiecznym Walczak funkcjonuje bardzo nowoczesna pracownia pszczelarska. Jest między innymi elektroniczna wirówka-miodarka kasetowa, suszarka do pyłku pszczelego, wialnia i inkubator laboratoryjny do wychowu matek pszczelich. To wszystko jest potrzebne do zebrania miodu z ponad 100 uli. Ule są drewniane, a coraz częściej styropianowe, każde z izolacją termiczną.


Jak mówi pan Krzysztof -

Ta praca jest tylko dla pasjonatów, do pszczół trzeba mieć odpowiednie podejście, jest ciężka, a niekiedy nawet niebezpieczna. To trzeba po prostu kochać.

W Polsce jest prawie 470 gatunków pszczół, najbardziej znana jest pszczoła miodna, a 87 % roślin na świecie zapylanych jest między innymi właśnie przez pszczoły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rządowa dopłata do węgla

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie