Koronawirus: W powiecie chodzieskim wyzdrowiała kolejna osoba. Nadal są jednak 2 osoby zakażone

Redakcja
Już 6 mieszkańców powiatu chodzieskiego pokonało koronawirusa. Nadal mamy jednak dwie osoby zakażone. O ostatnim przypadku poinformował we wtorek Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Jak wynika ze środowych (29 kwietnia 2020 r.) statystyk Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży, już 6 osobom w powiecie chodzieskim udało się pokonać koronawirusa. Niestety od wtorku wiadomo o kolejnym, nowym potwierdzonym przypadku zakażenia. Informację na ten temat podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Zakażony to 65-letni mężczyzna, który czuje się dobrze i przebywa w domu.

Z najnowszego raportu chodzieskiego "Sanepidu" (dane na 29 kwietnia na godz. 10) wynika, że poza tym sytuacja jest dość stabilna. Mamy 78 osób objętych kwarantanną i 3 osoby pod nadzorem epidemiologicznym.

W Wielkopolsce do godz. 10 wykryto 23 nowe przypadki zakażenia. Do tej pory odnotowano łącznie 1399 przypadków zakażeń, w tym 85 osób zmarło, a 221 zostało wyleczonych.

W Polsce liczba odnotowanych zakażeń wzrosła do 12 415. W środę rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o 197 nowych i potwierdzonych przypadkach, a także o śmierci kolejnych 10 osób. Łącznie zmarło już 606 osób.

Jak mówili podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski, na razie statystyki wyglądają optymistycznie. Liczba nowych zachorowań wynosi ok. 3-4 procent, a osób, które zdrowieją, jest coraz więcej. W całej Polsce przygotowanych jest ok. 11 tysięcy łóżek do leczenia pacjentów z Covid-19. W tej chwili wykorzystywanych jest tylko 30 procent z nich. Jeśli taki stan uda się utrzymać, znoszone będą kolejne ograniczenia związane z epidemią.

Koronawirus: W powiecie chodzieskim wyzdrowiała kolejna osob...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie