Koronawirus: W powiecie chodzieskim wyzdrowiał ostatni zakażony. Epidemia ustaje?

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
W naszym regionie w ostatnim czasie wykrywanych jest niewiele nowych zakażeń. W samym powiecie chodzieskim od dłuższego czasu nie ma nowych chorych, a wszyscy dotychczasowi - wyzdrowieli. Czy to znaczy, że epidemia powoli ustaje?

W piątek rano Urząd Wojewódzki w Poznaniu informował o dwóch nowych zakażeniach w Wielkopolsce - u mieszkańców powiatów ostrzeszowskiego i kępińskiego. Podczas gdy jeszcze niedawno liczba zakażeń wykrywanych w naszym regionie rosła bardzo szybko i nowych przypadków było po kilkadziesiąt dziennie, to w ostatnim czasie statystyki rosną dużo wolniej. Czy to znak, że epidemia powoli ustaje?

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1737 przypadków zakażeń, w tym 135 osób zmarło, a 660 wyzdrowiało. W tej chwili hospitalizowanych w związku z Covid-19 jest ponad 300 osób.

W całej Polsce - jak podaje Ministerstwo Zdrowia - do godz. 10 odnotowano 235 nowych zakażeń. Łączna liczba wszystkich odnotowanych przypadków to 17 850. Resort zdrowia informuje też o 10 kolejnych ofiarach, głównie z południa Polski. Łącznie nie żyją już 893 osoby.

Koronawirus: Sytuacja w powiecie chodzieskim

Bardzo dobrą wiadomością dla mieszkańców naszego powiatu jest na pewno to, że nie ma już u nas ani jednego chorego. Ostatnia zakażona osoba wyzdrowiała i tym samym mamy łącznie 8 ozdrowieńców.

Nowych zakażeń na szczęście nie ma. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chodzieży, kwarantanną objętych jest 77 mieszkańców powiatu.

- Z jednej strony to powód do radości, ale jak patrzymy na to co dzieje się w Polsce, widać, że pandemia nie została odwołana i trwa nadal. Niektórzy nie ukrywają, że większość testów jest robiona na Śląsku, stąd mniejsza ilość wykazywanych zakażeń gdzie indziej. Dlatego musimy być czujni - przestrzega burmistrz Chodzieży Jacek Gursz.

W naszej najbliższej okolicy najgorzej wygląda sytuacja w Pile, gdzie z powodu zakażeń zamknięto 4 oddziały w szpitalu specjalistycznym.

Koronawirus: W powiecie chodzieskim wyzdrowiał ostatni zakaż...

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie