Koronawirus: W powiecie chodzieskim kwarantanną objętych jest już 57 osób (22 MARCA 2020)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
123rf.com
57 osób na terenie powiatu chodzieskiego jest objętych kwarantanną w związku z koronawirusem - podał w niedzielę 22 marca 2020 r. "Sanepid" w Chodzieży

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podała najnowsze dane, dotyczące stanu epidemiologicznego na terenie powiatu chodzieskiego. Na szczęście potwierdzonych przypadków zachorowań w dalszym ciągu nie ma. Kwarantanną objętych jest jednak już 57 osób.

Aż 41 z nich to mieszkańcy Chodzieży, 6 - mieszkańcy miasta i gminy Szamocin, 4 - mieszkańcy gminy Budzyń oraz po 3 osoby w gminie Margonin i gminie Chodzież. Wszyscy przebywają w kwarantannie domowej.

Burmistrz Jacek Gursz wielokrotnie apelował, aby nie traktować takich osób jak osoby chore, gdyż powodem dla którego stosuje się kwarantannę jest przede wszystkim profilaktyka. O to samo w specjalnym komunikacie zwraca się do mieszkańców także burmistrz Margonina Janusz Piechocki.

Z godnie z danymi zebranymi przez "Sanepid" w niedzielę 22 marca 2020 r. przed godz. 9, dwie osoby z powiatu chodzieskiego nadal oczekują na wyniki badań, a jedna - przebywa w izolacji. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 47 osób.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie