Koronawirus: W powiecie chodzieskim brak nowych zakażeń. W Wielkopolsce tylko trzy

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Dobre wieści w związku z sytuacją epidemiczną. W poniedziałek 18 maja przed godz. 10 w powiecie chodzieskim nie było nowych zakażeń. W Wielkopolsce odnotowano tylko trzy

Po raz kolejny możemy mówić o dobrej sytuacji, jeśli chodzi o statystyki związane z epidemią. W poniedziałek 18 maja przed godz. 10 w powiecie chodzieskim nie było nowych zakażonych, natomiast z komunikatu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wynika, że w całej Wielkopolsce odnotowano tylko trzy nowe, potwierdzone zakażenia.

W ostatnim czasie w regionie pojawiło się nowe ognisko zachorowań - w powiecie kępińskim. Z kolei w Pile, gdzie do 17 maja z powodu koronawirusa czasowo zamknięte były porodówka, oddział neonatologiczny, interna i oddział paliatywny w Szpitalu Specjalistycznym, nowych chorych na razie nie ma.

Jak informuje portal pila.naszemiasto.pl, cztery zamknięte oddziały zostały objęte kwarantanną, a przesiewowe testy wykonano także wśród personelu medycznego i pacjentów z innych oddziałów. W piątek do Poznania trafiło z Piły 300 wyników. Wszystkie napływając na razie wyniki, gdy chodzi o szpital na Rydygiera, są negatywne.

Do tej pory na terenie Wielkopolski odnotowano łącznie 1800 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 139 osób zmarło, a 722 osoby wyzdrowiały. Łączna liczba zakażeń odnotowanych na terenie całego kraju to 18 746, a łączna liczba ofiar to 929.

W powiecie chodzieskim zakażonych było łącznie 8 osób - wszystkie wyzdrowiały. W tej chwili mamy 52 osoby objęte kwarantanną i 9 osób pod nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus: W powiecie chodzieskim brak nowych zakażeń. W W...

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie