Koronawirus: W Chodzieży nieczynne będą szkoły, kino i basen

Redakcja
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni na terenie całej Polski na okres dwóch tygodni. W Chodzieży nieczynne będzie też kino i basen

- Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę (11 marca 2020 r.) o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni na terenie całej Polski na okres dwóch tygodni - podało Radio Zet. Decyzja ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Powiat chodzieski nie podjął jeszcze żadnych oficjalnych kroków w tej sprawie. Jak podkreśla starosta Mirosław Juraszek, z którym kontaktowaliśmy się telefonicznie tuż przed godziną 11, sytuacja jest dopiero analizowana. Konferencja po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, podczas której padła informacja o odwołaniu zajęć w szkołach, żłobkach i przedszkolach, zakończyła się krótko przed naszą rozmową. Jest to zatem bardzo "świeży" news.

Urząd Miejski oraz dyrektorzy miejskich i niepublicznych placówek oświatowych w Chodzieży dowiedzieli się o wszystkim podczas porannej odprawy, poświęconej działaniom zapobiegawczym.

- W tej sytuacji nasze ustalenia są już nieaktualne. Premier zdecydował, że zajęcia mają zostać odwołane od poniedziałku, natomiast od czwartku zniesiony będzie obowiązek szkolny. Być może będą działały świetlice, ale trzeba to jeszcze przeanalizować - mówił około godz. 11.20 Piotr Witkowski, zastępca burmistrza Chodzieży.

Od czwartku 12 marca 2020 r. nieczynne będą kino Noteć i pływalnia Delfin, a biblioteka będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie. Urząd rekomenduje też odwoływanie wszystkich imprez. Nie odbędzie się zatem m.in. wystawa o historii Biblii, którą planowano zorganizować w bibliotece 16 marca.

Koronawirus: W Chodzieży nieczynne będą szkoły, kino i basen

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie