Korona wygrała, Sokół remis, Kłos, Polonia i Leśnik niestety [ZDJĘCIA]

W ostatni weekend nasze drużyny rozegrały kolejne mecze w swoich ligach

Sokół Szamocin podejmował Unię Wapno i to był bardzo interesujący mecz. Zawodnicy Sokoła bardzo szybko zdobyli pierwszą bramkę. Kuba Szołdra dostał piłkę i błyskawicznie z połowy boiska dobiegł do 17 metra i oddał delikatny, ale bardzo precyzyjne strzał na bramkę gości zdobywając gola na 1:0. Goście szybko się pozbierali i przeprowadzili kilka ataków i w 17 minucie się udało. Zawodnicy Unii podeszli pod bramkę gospodarzy przy zamieszaniu oddali mocny strzał bramkarz Sokola obronił, ale piłka wypadła mu z rąk i natychmiast została dobita i goście doprowadzili do wyrównania 1:1.
Po tej bramce zawodnicy z Wapna zaczęli bardzo intensywnie atakować i w 30 minucie zdobyli bramkę na 1:2. Zaczęło się robić nerwowo posypały się żółte kartki i w drugiej połowie zawodnik Sokoła w konsekwencji dwóch żółtych kartek otrzymał czerwoną. Jednak Sokół się nie poddawał i w 70 minucie po rucie wolnym wykonanym przez Daniela Spychalskiego najwyższy na boisku Mateusz Abram potężny uderzeniem zdobył wyrównującą bramkę dla gospodarzy na 2:2. Takim wynikiem mecz się zakończył, który obejrzało 105 kibiców.

Włodzimierz Małachowski trener Sokoła: Jest to sprawiedliwy remis. Pierwsza połowa słabsza, ale druga zdecydowania na naszą korzyść – mogliśmy to wygrać.

Dla Polonii Chodzież druga porażka w sezonie stała się faktem. Bolą niewykorzystane szansę. Sparta Oborniki strzeliła bramkę na początku spotkania ('22). Do końca pierwszej połowy Polonia przyciska, jednak nie potrafimy strzelić bramki. Druga połowa zaczęła się dobrze. Sędzia dyktuje rzut karny (54'). Niestety w drugim meczu z rzędu nie Polonia nie strzela karnego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. MKS Sparta Oborniki 1:0 Polonia Chodzież
Sergiusz Grabowski trener Polonii: "Bardzo boli nas ta porażka. Potrafimy dobrze utrzymywać się przy piłce oraz stwarzać sytuację. Brakuje nam skuteczności i bezwzględnego wykorzystywania sytuacji przez napastników. Mam nadzieję że już będziemy wszyscy zdrowi, bo znów wypadło nam ze składu pięciu kontuzjowanych zawodników. Dziękujemy za przybycie dużej ekipie kibiców.
Kłos Budzyń zagrał na wyjeździe w Rosku i tam niestety przegrał 3:2, dla Kłosa bramki strzelił Krzysztof Troczyński.
Korona Stróżewo zmierzyła się na wyjeździe w Peckowie z tamtejszym Orłem. Korona z łatwością wygrała mecz 0:3. Bramki dla Korony zdobyli Marcin Hadała, Kamil Kosiński i Mateusz Ćwiek.
Noteć Czarnków- Leśnik Margonin 4:2, dla Leśnika bramki zdobyli Kacper Gaca i Paweł Kurnik.