Korona Stróżewo awansowała do V ligi, Kłos, Sokół i Polonia pozostają w dotychczasowych ligach. Iskra Wyszyny spada do A klasy.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Korona po ostatnim meczu z Sokołem Szamocin w klasie okręgowej
Korona po ostatnim meczu z Sokołem Szamocin w klasie okręgowej Piort Ślęzak
Koniec sezonu. Awans Korony Stróżewo.

W ostatni weekend zakończono sezon piłkarski 2020/2021 podzielony był jak zwykle na dwie rundy jesienną i wiosenną. Rudna wiosenna rozpoczęła się w okręgu pilskim 6 marca i po dwóch kolejkach została przerwana ze względów na zagrożenie epidemiczne i dopiero piłkarze na boiska wrócili 24 kwietnia, a zaległe mecze odbywały się głównie w tygodniu.

Drużyny z powiatu chodzieskiego poradziły sobie ogólnie dobrze z jednym wyjątkiem.

Najlepiej w tym sezonie radziła sobie Korona Stróżewo, która w całym sezonie nie przegrała żadnego meczu, zaliczyła tylko sześć remisów i już miesiąc przed końcem rozgrywek zapewniła sobie awans do V ligi, zdobywając tytuł Mistrza klasy okręgowej. Korona praktycznie cały sezon była liderem klasy okręgowej. Trenerem jest Tomasz Gerke.

Bardzo dobry sezon rozegrał Kłos Budzyń, który przez dłuższy czas zajmował pozycję wicelidera klasy okręgowej co mogło dać szanse na awans bo wygranych barażach. Niestety trochę słabsza końcówka sezonu pozwoliła zająć ostatecznie trzecie miejsce w tabeli, a to nie uprawnia do awansu i Kłos kolejny sezon będzie grał w klasie okręgowej. Trenerem w rundzie jesiennej był Grzegorz Należyty, a w wiosennej Kuba Księżniakiewicz.

Kuba Księżniakiewicz trener Kłosa: Pozostaje niedosyt bo byliśmy naprawdę blisko gry w barażach o awans do V ligi, niestety musimy to zaakceptować i iść dalej. Mieliśmy wszystko na wyciągnięcie ręki, lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Trzeba wyciągnąć wnioski, szukać pozytywów bo nie można tego sezonu spisywać na straty. Zagraliśmy naprawdę dobry, intensywny sezon, Zawodnicy wykonali kawał dobrej roboty, młodzież przy tym rozwinęła się i patrzymy pozytywnie w przyszłość.

Sokół Szamocin, także poradził sobie dobrze zajmując ostatecznie siódme miejsce w tabeli. Większość sezonu zespół pod kierunkiem Włodzimierza Małachowskiego grał dość równo zajmował także wyższe pozycje. Sokół to jeden z niewielu drużyn, gdzie kadra to w całości wychowankowie tego klubu.
Włodzimierz Małachowski trener Sokoła: Sezon uważam za udany liczyliśmy na wyższą pozycję, ale były słabsze mecze i tak wyszło. Drużyna w całości to wychowankowie klubu, w której panuje bardzo dobra atmosfera, a to jest bardzo ważne. Dużo zamieszania było przez epidemię, ale mam nadzieję żę w przyszłym sezonie wszystko wróci do normy.

Niestety najgorzej poradziła sobie Iskra Wyszyny, która borykała się z wieloma kontuzjami w całym sezonie i tym samym niedoborem kadry. W rundzie jesiennej prowadzona była przez trenera Tomasza Jarzembowskiego i zajęła 12 miejsce w tabeli. Niestety wiosną niespodziewanie zrezygnował trener Tomasz Jarzembowski jego miejsce zajął trener Marek Trzebny. Dodatkowo kilku czołowych zawodników także odeszło i trzeba było drużynę montować od podstaw. Ostatecznie Iskra Wyszyny zajęła ostatnie miejsce w klasie okręgowej i tym samy spadła ligę niżej czyli do A klasy.

Marek Trzebny trener Iskry Wyszyny: Od początku rundy byliśmy świadomi że możemy spaść ligę niżej. Część zawodników odeszła, nowy skład to głównie młodzi i mało doświadczenie zawodnicy w rozgrywkach seniorskich, którzy po prostu uczyli się tej piłki. Z meczu na mecz szło lepiej, ale traciliśmy bramki po dziecinnych błędach i ostatecznie zabrakło czasu aby się utrzymać. Musimy się wzmocnić i za roku ponownie awansować.

V liga

W V lidze grają Leśnik Margonin i Polonia Chodzież.

Polonia Chodzież zagrała bardzo dobry sezon była na wysokich pozycjach lidera i dłuższy czas na pozycji wicelidera V ligi, niestety kilka ostatnich spotkań to remisy i przegrane, co w ostatecznej rozgrywce pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca w tabeli. Trenerem jest Sergiusz Grabowski.

Leśnik Margonin przez cały sezon borykał się z brakami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami. Ostatnie tygodnie to głównie walka o utrzymanie, którą Leśnik wygrał zajmując ósme miejsce.

Cezary Krukowski trener Leśnika Margonin: Rundę jesienną mieliśmy kiepską, dużo kontuzjowanych zawodników, wszystkie mecze musieliśmy grac na wyjeździe ze względu na remont szatni. Natomiast runda wiosenna dużo lepsza, zmobilizowaliśmy się do ciężkiej pracy i osiągnęliśmy bardzo dobry wynik.

Leśnik II Margonin zajął ósme miejsce w A klasie, trenerem jest Maciej Nowak. Kłos II Budzyń zajął szóste miejsce w B klasie, trenerem jest Włodzimierz Michalski, a Korona II Stróżewo wycofała się po rundzie jesiennej z rozgrywek B klasy.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie