Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży zorganizowało warsztaty sushi. Zobaczcie jak poszło uczestniczkom!

Redakcja
Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Chodzieży nie przestają zaskakiwać. Ostatnio uczyły się robić sushi i okazało się, że całkiem nieźle im to wychodzi. Zobaczcie!

To było jedno z ostatnich wydarzeń w ramach projektu "Kobieca strona mocy". Piętnaście pań z Koła Gospodyń Miejskich w Chodzieży wzięło udział w profesjonalnych warsztatach sushi, w trakcie których uczyło się własnoręcznie przygotowywać tę słynną japońską potrawę.

Jak się okazało - szło im całkiem nieźle. I choć wszystkie gotują od lat i dobrze się na tym znają, to nie wszystkie miały wcześniej do czynienia z kuchnią azjatycką. Było to dla nich zatem nowe, inspirujące doświadczenie.

Cały nasz projekt miał w założeniu stanowić uhonorowanie kobiecości. Chciałyśmy zaproponować uczestniczkom coś, na co być może same by się nie odważyły, o czym wcześniej nie myślały albo na co nie było je do tej pory stać - mówi Paulina Panek, prezes Koła.

Było to możliwe dzięki grantowi, jaki przyznała chodzieskim Gospodyniom Lokalna Grupa Działania "Dolina Noteci". W sumie stowarzyszenie otrzymało aż dwa granty z LGD - jeden na swój "kobiecy" projekt, a drugi na organizację pikniku rodzinnego "Śniadanie na trawie".

Jako pierwsza wystartowała "Kobieca strona mocy", czyli seria warsztatów: tanecznych, kulinarnych, fotograficznych, coachingowych. Finał miał mieć miejsce pod koniec kwietnia, ale ze względu na epidemię projekt trzeba było przerwać.

Wznowiono go dopiero w czerwcu, a to sprawiło, że pieczołowicie planowana impreza podsumowująca również musiała odwlec się w czasie. Wiadomo już, że weźmie w niej udział znana psycholog. Innych szczegółów panie na razie nie zdradzają.

Co z drugim wydarzeniem, czyli piknikiem? Jak mówi Paulina Panek, ma to być otwarta impreza dla mieszkańców, więc wiele będzie zależało od sytuacji epidemicznej i od obowiązujących przepisów.

Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży zorganizowało warsztaty ...

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie