Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży organizuje pomoc dla pielęgniarek objętych kwarantanną

Redakcja
Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży ruszyło z akcją wsparcia dla chodzieskich pielęgniarek, które zostały objęte kwarantanną i od tego momentu znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Dzięki zbiórce pieniędzy będą mogły otrzymać obiady

Kilka chodzieskich pielęgniarek zostało w ostatnim czasie objętych kwarantanną i od tego momentu znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży postanowiło im pomóc i rozpoczęło akcję pod nazwą "Obiad dla pielęgniarki".

Gospodynie zbierają pieniądze, żeby zapewnić pielęgniarkom żywność.

- Kochani, wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, ale jak wiecie w najtrudniejszej są obecnie służby medyczne. Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży organizuje akcję pomocy chodzieskim pielęgniarkom. Wiemy, że kilka z nich znalazło się w dramatycznej sytuacji z powodu objęcia kwarantanną. Uruchamiamy zbiórkę „Obiad dla pielęgniarki”, wierzymy, że wesprzecie naszą akcję. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie pielęgniarkom podstawowych i niezbędnych produktów spożywczych np. w formie obiadu. Nie wiemy jak długo potrwa ta sytuacja, dlatego prosimy o wsparcie oraz pomoc w rozpropagowaniu akcji. Nie zostawiajmy naszych pielęgniarek samych! - apelują organizatorki.

Zbiórka odbywa się za pośrednictwem strony Zrzutka.pl i jest dostępna TUTAJ

Obiady dla służb medycznych - akcje w całej Polsce

Podobne akcje na rzecz służb medycznych walczących z epidemią koronawirusa odbywają się obecnie na terenie całego kraju. Jedną z pierwszych i najpopularniejszych była społeczna inicjatywa pod hasłem #posiłekdlalekarza, w ramach której ponad 500 lokali gastronomicznych dostarczało za darmo posiłki do szpitali. Zebrano też ponad 600 tys. złotych.

Zbliżoną formułę ma akcja #gastropomaga, zainicjowana przez jedną z pizzerii w Gdyni. Sieć restauracji fast food KFC karmi personel w szpitalach zakaźnych i pulmonologicznych, choć nie dołączyła oficjalnie do żadnej z powyższych akcji. Marka "Żywiec Zdrój", w ramach akcji #wzywamposiłki, wraz ze swoimi partnerami dostarcza szpitalom nie tylko żywność, ale i wodę.

Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży organizuje pomoc dla pie...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie