Kolejne "dzikie wysypisko" śmieci w powiecie chodzieskim - tym razem w okolicach Sokołowa [ZDJĘCIA]

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Na drodze polnej z Sokołowa Budzyńskiego do Nowej Wsi Wyszyńskiej ktoś porzucił śmieci. Sprawę postanowił nagłośnić jeden z mieszkańców i radna Izabela Jenczyk

Kilka tygodni temu pisaliśmy o porzuconych śmieciach niedaleko Chodzieży, a tu znowu podobna sytuacja - tym razem na drodze z Sokołowa Budzyńskiego do Nowej Wsi Wyszyńskiej. Tą sprawą zainteresował się jeden z mieszkańców Nowej Wsi Wyszyńskiej i radna Izabela Jenczyk.

- Na drodze polnej z Sokołowa Budzyńskiego do Nowej Wsi Wyszyńskiej (niedaleko starej hydroforni) od jakiegoś czasu można zaobserwować ciekawe zjawisko. Ktoś stwierdził, iż nie będzie szanował środowiska i urządził sobie swoje "prywatne" wysypisko śmieci. Fakt ten jest tym bardziej szokujący, że wszyscy posiadamy pojemniki na śmieci i je segregujemy. Więc czy jest sens zaśmiecać środowisko? Mamy nadzieję, ze po publikacji tego artykułu osoba, która w ten sposób postępuje zastanowi się nad tym procederem, oraz posprząta po sobie. Po śmieciach łatwo dojść kto je wyrzucał. Ktoś w ferworze zaśmiecania zapomniał przejrzeć, czego się pozbywa. Mamy nadzieję, ze przyroda nie będzie musiała się pofatygować na policję - taki wpis ukazał się ostatnio na facebookowej stronie sołectwa Sokołowo Budzyńskie.

- Śmieci znajdują się na drodze polnej między Sokołowem a Nową Wsią Wyszyńską. Fakt ten jest bulwersujący, gdyż jak słusznie zaznaczają mieszkańcy, każdy z nas ma pojemnik i jest zobowiązany płacić za wywóz. Zdjęcia i informację o tym fakcie otrzymałam od mieszkańca Nowej Wsi Wyszyńskiej - pana Pawła Kaczmarka, który poprosił mnie o nagłośnienie i zajęcie się tą sprawą. Być może siła przekazu jest na tyle duża, że ktoś kto to robi się opamięta. a jeśli nie, sprawa może mieć swój finał na policji, gdyż wśród śmieci znajdują się rzeczy, które mogą wskazać sprawcę - mówi Izabela Jenczyk.

Kolejne "dzikie wysypisko" śmieci w powiecie chodzieskim - t...

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie