Kolejna wygrana walka Patryka „Ruty” Rutkowskiego

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Wygrana walka Patryka

Patryk „Ruta” Rutkowski pochodzący z Szamocina zawodnik wygrał kolejną walkę w K-1. Walka odbyła się w sobotę 25 września w klubie Pretorium w Poznaniu. Turniej nazywał się „Rympał na fyrtlu”, gdzie startowało 54 zawodników. Patryk stoczył walkę w kategorii wagowej do 75kg, która podzielona była na 3 rundy po 2 minuty każda. Jego przeciwnikiem był Kamil Łukasik z Kick Boxing Club Poprawa z Gorzowa Wielkopolskiego.

Patryk Ruta Rutkowski:

Do walki przygotowywałem się półtora miesiąca, były to treningi z moim trenerem Krzysztofem Kołodziejewskim w Gladiatorze Szamocin, oraz biegi na dystansie od 5 do 15km. Walka od samego początku układała się po mojej myśli, regularnie trafiałem przeciwnika zarówno ciosami na głowę jak i korpus, zabierając mu cenny tlen. Z każda kolejną akcją czułem się coraz pewniej i coraz mocniej obijałem korpus przeciwnika. Walkę wygrałem jednogłośną decyzją sędziów. Jest to moja 3 wygrana walka na zasadach K1.

Chciałbym podziękować mojej dziewczynie Marysi, za to że wspiera mnie w codziennej walce, trenerowi Krzysztofowi Kołodziejewskiemu bo tylko on potrafi tak dobrze przygotować mnie do walki, a także wszystkim którzy wspierają mnie w dążeniu do celu -dodaje Patryk.

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie