Kolarze z Chodzieży z sukcesami w dwóch dużych wyścigach

M. Hołubowski
Roman Kołodziejczyk z sukcesami startował już w chodzieskim etapie Ligi Masters
Roman Kołodziejczyk z sukcesami startował już w chodzieskim etapie Ligi Masters archiwum
Chodziescy kolarze mają na swoim koncie coraz więcej sukcesów. Świetnie poszło im na zawodach w Żerkowie i Gdańsku.

W ubiegłym tygodniu w Żerkowie w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters MTB o Puchar Thule Cup, kolarze z Chodzieży ścigali się z zawodnikami z całej Polski. Zawody zostały podzielone na kilka wyścigów, podobnie jak miało to miejsce podczas chodzieskiego etapu, który rozgrywany był 12 czerwca nad Jeziorem Strzeleckim.

Tym razem zawodnicy z Chodzieży wystartowali w trzech wyścigach: Masters II, Elita i Junior. W pierwszym z nich zwyciężył chodzieżanin Roman Kołodziejczyk. Startujący na tym samym dystansie Łukasz Sędłak zameldował się na mecie na 7 miejscu, a Rafał Sroka na 8 miejscu.

W wyścigu Elita, Mateusz Harmatowski - jedyny nasz zawodnik na tym odcinku - wywalczył 13 miejsce. W trzecim wyścigu Junior, inny chodzieżanin - Bartosz Kołodziejczyk, uzyskał 5 lokatę.

W młodzikach dość niespodziewanie zwycięstwo odniósł tymczasem Filip Jeleniewski z Chodziezy. Wyprzedził on niepokonanego dotąd w tegorocznej edycji cyklu Bartosza Zaworskiego z Puszczykowa.

Z kolei tydzień wcześniej, chodziescy kolarze doskonale zaprezentowali się w Gdańsku, podczas czwartej edycji kolarskiego wyścigu górskiego w ramach cyklu Skandia Maraton LANG TEAM 2011. W wyścigu na dystansie Mini, najszybszym naszym zawodnikiem był Roman Kołodziejczyk, który wywalczył 1 miejsce w kategorii M-4. W wyścigu na średnim dystansie Medio, świetnie wypadł jego syn Bartosz, który wygrał kategorię M-1.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.