Kolarze już po wakacjach, pierwsze starty z sukcesami

Mieczysław Hołubowski
Roman Kołodziejczyk
Roman Kołodziejczyk archiwum
Zawodnicy kolarscy z naszego powiatu wrócili już z urlopów. Od początku miesiąca, z sukcesami startowali w kilku dużych wyścigach.

Po wakacyjnej przerwie w wrześniu znów na trasy wyścigów górskich wrócili kolarze. W pierwszym maratonie w Kole V edycji Grand Prix Wlkp. w maratonie MTB, startował zawodnik chodzieski Paweł Bardziński. Wywalczył 6 miejsce w KM3.

W V edycji Skandia Maraton, która odbyła się w Rzeszowie na starcie stanęła czwórka kolarzy Chodzieży. Na dystansie Mini liczącym 36 km, kolejny raz świetnie spisał się Roman Kołodziejczyk, który zwyciężył w M4, a w kat. open był piąty. Na tym samym dystansie, Zenon Ludwiczak zajął 156 miejsce w "open" i 9 miejsce w M5.

Na dystansie Mega, który liczył 54 km, wystartował Bartosz Kołodziejczyk, na mecie był piąty w kat. open, natomiast w swojej kategorii M1 był na 2 miejscu. Łukasz Sędłak wybrał najdłuższy dystans (Giga 84 km). Na trasie miał groźny wypadek, jednak silna wola zawodnika doprowadziła do tego, że ukończył wyścig na dobrym 50 miejscu "open" i zajął 8 miejsce w M3.

Wyniki i relacje z pozostałych wyścigów kolarskich w piątkowym wydaniu "Chodzieżanina"

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.