Kolarstwo: Chodzież wysoko na MTB w Czarnkowie, ale z przeszkodami

MH
Chodziescy kolarze zaliczyli udane starty w maratonie MTB w Czarnkowie. Niestety z winy organizatorów przerwano 2 wyścigi

26 maja w Czarnkowie, kobiety i mężczyźni rywalizowali w maratonie MTB ścigając się o tytuły mistrzów Wielkopolski. Zmagania odbywały się na trzech dystansach - do wyboru: Mini (25 km), Mega (52 km), Giga (73 km).

Mistrzowie Wielkopolski nie zostali wyłonieni na dwóch dystansach - Mega i Giga, ponieważ trasa była źle oznakowana, zawodnicy błądzili na trasie i wyścig został przerwany. Zawodnicy na organizatorach nie zostawili suchej nitki. Wyścig ukończyli tylko kolarze na dystansie Mini.

Najlepiej z Chodzieży wśród kobiet spisała się Daria Kasztarynda, która wywalczyła 1 miejsce w K2. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: Filip Jeleniewski 4 M1, Rafał Tomasiewicz 4 M2, Paweł Sroka 5 M1, Paweł Bardziński 6 M3, Marek Repliński 8 M3, Rafał Sroka 9 M3, Łukasz Sędłak 13 M3 i Łukasz Chojnacki 11 M2.

Z kolei 27 maja w Lublinie odbył się kolejny wyścig w ramach Skandia Maraton Lang Team, w którym również nie zabrakło chodzieskiego akcentu. Na dystansie Medio - 52 kilometrów startował Bartosz Kołodziejczyk, który ostatecznie zajął 3 miejsce w kategorii open i taką samą lokatę w M2.

Chodzież.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (67) 281 24 67