Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Chodzież w naszej nowej publikacji

Olga Żądło
Małgorzata Adamowska
"Głos Wielkopolski" oraz lokalne serwisy naszemiasto.pl wydadzą album, którym chcą uhonorować działalność Kół Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce. Na łamach naszej publikacji opowiemy o zadaniach i inicjatywach podejmowanych przez kobiety na obszarach wiejskich. W tej wyjątkowej książce zaprezentujemy rolę współczesnej kobiety w małych społecznościach. Znajdą się tam przepisy na pyszne dania, rady jak własnoręcznie przygotować dekorację stołu, ale przede wszystkim opisy ważnych dla lokalnej społeczności inicjatyw. Przechodząc przez galerię poznacie aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie chodzieskim

W gminie Chodzież przybywa dróg, chodników, powstają nowe obiekty, jak choćby kończona obecnie świetlica w Zacharzynie, gdzie mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje i kultywować lokalne tradycje. Podobnie dwa lata wcześniej nowiutkim obiektem ze świetlicą z zapleczem i przedszkolem mogli cieszyć się mieszkańcy Nietuszkowa. Wśród najczęściej korzystających są panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich… I właśnie, bo kto jak kto, ale KGW w gminie Chodzież powodów do narzekań mieć nie mogą.

Być może tajemnica aktywności i chęci działania miejscowych pań tkwi w siostrzanej nici porozumienia z władzami samorządu. Ale nie tylko o KGW tutaj chodzi. Samorząd od lat przykłada wielkie znaczenie do działań prospołecznych i inicjowania różnorakich działań całej gminnej społeczności. Według wójta gminy tajemnica sukcesu tkwi przede wszystkim w dynamicznych, aktywnych społecznie mieszkańcach. Po prostu, ludziom w gminie Chodzież, chce się chcieć… To oni aktywizując się w swoich małych ojczyznach, działają i poszukują nowych rozwiązań, nowych pomysłów. To właśnie tutejsi, kreatywni z natury mieszkańcy sprawiają, że ich prospołeczne działania padają na tak podatny grunt i są pozytywnie odbierane w swoim środowisku.

– Koła gospodyń wiejskich, obok Stowarzyszenia Socius, zajmują w naszej hierarchii szczególne miejsce – podkreśla wójt Kamila Szejner. – Panie z gminnych KGW (nie chcę tu wyróżniać żadnego), znane są z tego, że podejmują liczne inicjatywy, organizują pikniki, zabawy i różnego rodzaju akcje, także o charakterze świątecznym, kulinarnym i charytatywnym. Rok w rok, ja i moje współpracownice bywamy (nie licząc oczywiście okresu pandemii), na cyklicznych spotkaniach z okazji Dnia Kobiet, występach naszych chórów, imprezach seniorskich czy wiejskich piknikach - wszędzie tam prym wiodą panie z KGW.

Rzeczywiście, w tej materii gmina może poszczyć się wyjątkowymi pomysłami integrującymi i tak już zgranych ze sobą miejscowych. Wspomnijmy, że niemal w ostatniej chwili przed wprowadzeniem pierwszych ograniczeń udało się zorganizować w sali w Słomkach wielki „Babski comber” – imprezę wyłącznie dla damskiej społeczność, w której pierwsze skrzypce grały właśnie koła gospodyń wiejskich. W imprezie z początku 2020 wzięło udział ponad 120 pań! Póki co, jest jak jest. KGW w gminie Chodzież z utęsknieniem czekają na nowe otwarcie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto