Kłos Budzyń, Polonia Chodzież, Sokół Szamocin i Iskra Wyszyny rozegrały pierwsze mecze.

W weekend rozegrano pierwszą kolejkę rundy wiosennej.

Kłos Budzyń zagrał z Iskrą Krajenka, Kłos kazał sobie długo czekać na bramkę, ale w końcu w 64 minucie Dominik Szymański zdobył pierwszą bramkę na 1:0. Natomiast w 78 minucie po rzucie wolnym i krótkim zamieszaniu przy bramce Iskry gola zdobył Kacper Gomulec z Kłosa na 2:0 i takim wynikiem mecz się zakończył. Kłos Budzyń wskoczył na 3 pozycję w tabeli okręgówki z 35 punktami ze stratą punktu do Lubasza zajmującego 2 miejsce.

Trener Kłosa

Kuba Księżniakiewicz trener Kłosa: Mecz z Iskrą Krajenka nie należał do najłatwiejszych. Warunki do grania były ciężkie. Były sytuacje z których mogły wpaść bramki, ale cieszy przede wszystkim zwycięstwo i to że zagraliśmy na 0 z tylu. Brawa należą się dla całej drużyny bo naprawdę odwalili kawał dobrej roboty, pokazali charakter. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu, który czeka nas w Lubaszu.

Polonia

Polonia Chodzież zagrała w Połajewie. Mecz rozpoczął się od szybkiego natarcia drużyny z Chodzieży. Już w 3 minucie Jakub Zbieralski daje Polonii prowadzenie. Warto odnotować piękną asystę, którą popisał się Benjamin Bednarz. Do końca pierwszej połowy Polonia miała jeszcze jedną okazję do zmiany wyniku.

Po przerwie

Druga połowa zaczęła się dosyć nerwowo. Do głosu zaczęło dochodzić Połajewo, które coraz śmielej podchodzi do bramki chronionej przez Hermanna. W międzyczasie na boisku pojawili się Urbański, R. Bonusiewicz, oraz kilka minut później Błachowicz. Pod koniec meczu Polonia ma szansę na podwyższenie wyniku, jednak Urbański po wymanewrowaniu bramkarza trafia w słupek. Drużyna w ostatnich minutach pokazuje doświadczenie i mecz kończymy korzystnym wynikiem 0:1 dla Polonii.

Trener Polonii

Sergiusz Grabowski trener Polonii: Wynik 1:0 to zawsze dobry rezultat dla naszego zespołu. Mogliśmy wygrać wyżej, lecz byliśmy nieskuteczni. Pierwsza kolejka już za nami. Każda następna przyniesie kolejne wyzwania i ciekawe rozstrzygnięcia. Musimy być mocno skoncentrowani.

Sokół i Iskra

Sokół Szamocin wygrał w Rosku 0:1, dla Sokoła bramkę zdobył Kacper Małachowski, asysta Kuba Szołdra.
Jedynie Iskra Wyszyny zaliczyła porażkę w Dziembowie 3:0.