Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? W Chodzieży trwa "zrzutka" na rzecz fryzjerów

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Na portalu Pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na rzecz chodzieskich fryzjerów, którzy obecnie z racji zamknięcia salonów znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Kiedy usługi fryzjerskie i kosmetyczne będą mogły ruszyć ponownie?

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych ma nastąpić w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Obecnie trwają w tej sprawie konsultacje. Nieoficjalnie mówi się o dacie 18 maja. Taki termin w jednym z ostatnich wywiadów zasugerowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Punktem wyjścia jest rekomendacja ministra zdrowia i sanepidu - mówiła Jadwiga Emilewicz o kryteriach, które zdecydowały o tym, że otwarte zostały galerie handlowe, a małe punkty usługowe nadal są zamknięte.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller informował pod koniec minionego tygodnia, że decyzje w sprawie ewentualnego znoszenia kolejnych obostrzeń mają zapaść w najbliższych dniach. Trzeci etap, poza salonami kosmetycznymi i fryzjerskimi, miałby dotyczyć także gastronomii i organizacji wydarzeń sportowych bez udziału publiczności. Najpierw jednak Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie analizował dane dotyczące zachorowań i tego, jaki wpływ na sytuację epidemiczną w Polsce miały dotychczasowe działania, związane z łagodzeniem restrykcji i "odmrażaniem" gospodarki.

Tymczasem sytuacja właścicieli zakładów fryzjerskich jest w tej chwili na tyle trudna, że w Chodzieży odbywa się zbiórka pieniędzy na ich rzecz. Jest ona prowadzona za pośrednictwem portalu Pomagam.pl. Zebrana kwota ma zostać podzielona między wszystkie zakłady i pomóc właścicielom w opłaceniu czynszu.

Przymusowe zamknięcie salonów nastąpiło na początku kwietnia. Jednak niektóre z chodzieskich zakładów były nieczynne jeszcze zanim obostrzenia weszły w życie.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? W Chodz...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie