Kamil Pietras i Radosław Grabowski z sukcesami reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Kolumbii.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Kamil Pietras i Radek Grabowski z UKS Delfinek Chodzież
Kamil Pietras i Radek Grabowski z UKS Delfinek Chodzież arch. K. Pietras
Kamil i Radek jako jedyni reprezentowali Polskę

Mieszkańcy powiatu chodzieskiego Kamil Pietras i Radek Grabowski reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Santa Marta w Kolumbii na Morzu Karaibskim. Na mistrzostwa wylecieli 20 września najpierw do Turcji, a następnie do Kolumbii, gdzie zawody odbywały się 25 i 26 września.

W zakończonych Długodystansowych Mistrzostwach Świata Seniorów, Juniorów i Masters w Pływaniu w Płetwach (Santa Marta w Kolumbii) 2 osobowa reprezentacja Polski w składzie Kamil Pietras i Radosław Grabowski (obaj UKS Delfinek Chodzież) zaprezentowała się po kilku latach przerwy w startach na wodzie otwartej z bardzo dobrej strony.

Kamil Pietras na dystansie 1 km w monopłetwie (SF) wśród juniorów zdobył medal brązowy, a na 5 km SF zajął 8 miejsce. Radosław Grabowski na dystansie 3km oraz na 1 km zajął dwa siódme miejsca. Słone i faliste morze postawiło duże warunki zawodnikom z Chodzieży, przyzwyczajonym do słodkiej wody naszych polskich jezior. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku, ponieważ obaj nasi reprezentanci będą jeszcze juniorami! Warto zaznaczyć, że dla Kamila jest to drugi medal MŚJ w tym roku - mega gratulujemy!!!

Kamil Pietras:

Bardzo się cieszę, że mimo debiutu na wodach otwartych udało mi się zdobyć brązowy medal, tak więc jestem trzecim na świecie juniorem na 1000m pp, tym samym jestem pierwszym Polakiem w historii pływania w płetwach który zdobył medal dla Polski na mistrzostwach świata na wodach otwartych. Dziękuję trenerowi Bartoszowi Smarujowi bez którego nie było by mnie w tym miejscu, oraz bez naszej wspólnej ciężkiej pracy. Dziękuję również rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają w tym co robię.

Radosław Grabowski:

Były to moje pierwsze zawody na wodach słonych. Myślałem, ze warunki dadzą nam popalić, jednak wszystko zakończyło się sukcesem. Jestem zadowolony z dwóch siódmych miejsc na dystansie 3km i 1km Bifins. Podziękowania składam do mojego trenera Bartosza Smaruja, który przygotowywał mnie do jak najlepszego startu na zawodach. Również chciałbym podziękować sponsorom, rodzicom i całej kadrze trenerskiej UKS Delfinek Chodzież. Serdeczne podziękowania kieruje również do pana Bartosza Miłoska.

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie