Jesienne wizyty dzielnicowych w szkołach - edukują pierwszaków (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
Bożena Wolska
Jednym z zadań, jakie stoją przed dzielnicowymi, jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców podległego rejonu służbowego. Stąd między innymi wizyty policjantów w szkołach i rozmowy z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Sierż.sztab. Ewelina Chomko i asp. Mariusz Świętek zgodnie z zadaniami, jakie wpisują się w służbę dzielnicowego, odwiedzili dzieci klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu. Tematyka spotkań obejmowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z poruszaniem się pieszych i rowerzystów, bezpieczeństwo dzieci w domu, czy w miejscu publicznym. Policjanci wskazali, jakie zabawy są niebezpieczne, a także gdzie nie wolno się bawić, bo może się to źle skończyć.

Ze strony najmłodszych nie brakowało pytań związanych ze służbą w Policji. Dzieci śmiało dzieliły się także swoimi doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa, opowiadając różne ciekawe historie.

Nowy rok szkolny to czas, kiedy policjanci odwiedzają szkoły, by edukować dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa. Pogadanki z „pierwszakami” odbywają się w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Na zakończenie wizyty każdy uczeń otrzymał element odblaskowy, który poprawia widoczność na drodze. Dzieciom wyjaśniono, jak ważne jest korzystanie z odblasków i zachęcono do noszenia ich czy to w formie zawieszki na plecak, opaski na przedramię, czy kamizelki podczas jazdy rowerem.
(asp. Karolina Smardz-Dymek)

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie