Inwestycje w gminie Budzyń: Zmiany w szkołach, nowe place zabaw i lepsze oświetlenie ulic (ZDJĘCIA)

Redakcja
Rozbudowa szkoły w Wyszynach, zagospodarowanie parteru szkoły w Budzyniu na potrzeby przedszkola, wymiana lamp i budowa nowych placów zabaw - to aktualnie trwające oraz niedawno zakończone inwestycje na terenie gminy Budzyń

Trwają prace w rozbudowywanej szkole podstawowej w Wyszynach. Wartość przedsięwzięcia, którego wykonawcą jest firma ZPHU "Lisiewicz" ze Stróżewa, opiewa na ponad 2,7 mln złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2020 roku. Warto dodać, że całość finansowana jest z budżetu gminy Budzyń.

Wśród inwestycji, jakie aktualnie odbywają się na terenie gminy, są również długo wyczekiwane prace, związane z zagospodarowaniem części parteru szkoły na Osiedlu Wierzbowym w Budzyniu na potrzeby przedszkola samorządowego. Dla przedszkolaków zaadaptowane będą trzy sale. Inwestycja obejmuje też modernizację węzłów sanitarnych i szatni.

Jak poinformował Urząd Gminy Budzyniu, w przetargu złożonych zostało aż 10 ofert, a za najkorzystniejszą uznano ofertę Zakładu Usług Remontowo-Budowlanych Leszek Janowiak z Radwanek, której wartość to prawie 400 tys. złotych. Przeprowadzka oddziałów przedszkolnych do nowej siedziby ma nastąpić z dniem 1 września 2020 roku.

Niedawno gmina zakończyła kolejny etap prac związanych z modernizacją oświetlenia. Na Osiedlu Wierzbowym zamontowano 6, a w Wyszynach 4 nowoczesne, energooszczędne, LED-owe oprawy świetlne.

Ponadto oddano do użytku trzy nowe place zabaw. Pierwszy z nich, znajdujący się na Osiedlu Zielonym, powstał dzięki dofinansowaniu ze środków ministerstwa sportu w ramach programu "Otwarte Strefy Aktywności - OSA". Kwota dofinansowania wynosiła 50 tys. zł, a cała inwestycja była warta blisko 114 tys. zł. Dwa kolejne place zabaw o wartości prawie 100 tys. zł wybudowano na os. Wierzbowym i Piaski.

Inwestycje w gminie Budzyń: Zmiany w szkołach, nowe place za...

Zdjęcia: Urząd Gminy Budzyń

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie